e-Bildirge'deki kullanıcı adı nedir?

Evdeki bakıcı için kolay işverenlik şeysi yaptık. "E-bildirge başvuru yetkili onay" işlemini yapın dediler. Bunu yaparak Sistem şifresi ve işyeri şifresi aldık.

Ama kullanıcı adımız ne ki? 11 hane girilebilen kullanıcı adı ve yanında 4 hane girilebilen ne olduğu yazmayan bir kutu var. TC kimlik no yazmayı denedim olmuyor. Nasıl gireceğiz buna?

www.turkiye.gov.tr
once buraya girin
gelen sayfada sifre bilgisi

4 hane dediginiz yere işyeri kodunu girin. biz tek hane olarak girdik. ama bu kadar kullanıcı dusmani tasarim gormedim. e devlet ne kadar kullanışlıysa sgk bildirge sayfası o kadar berbat
  • exlibris  (06.04.23 17:30:19)
11 haneli yer başvuran yetkilinin tc kimlik numarası. yanındaki hane ise e-devlet'te sistem şifresi ve işyeri şifresini gördüğünüz ekranda "işyeri kodu" sütununda yazan sayı.

belki başka yerden görmüşsünüzdür diye yolunu da yazayım. e-devlet'e girdikten sonra "e-sgk şifre" şeklinde arama yapın. orada işyeri kodunu, sistem şifresini ve işyeri şifresini göreceksiniz.
  • kibritsuyu  (06.04.23 22:57:57 ~ 22:59:57)
kibritsuyu'nun dediği gibi şifreni alınca

ebildirge.sgk.gov.tr

buradaki adrese girip izleyen ayın 17'si gibi çıkan tahakkuku alıp bankadan ödemen gerekecek.
  • liberal  (07.04.23 10:22:24)