Oculus Quest 2 hk.

ekşi sözlükte müthiş yorumlar almış cidden. o yüzden yükseldim biraz. birkaç sorum var

1. tavsiye eder misiniz? söylendiği kadar eğlenceli mi?

2. bunu alırken yanında neler almak gerekiyor? kafa bandı, hdmi kablo falan öneriyor mesela amazon. tam 'düzgün' bir set ne var?

3. diyeceğiniz başka bir şey var mı?

Eğer VR gözlüklere alışkın değilsen kullanmak biraz sıkıntılı olabiliyor. Bende baş ağrısı, baş dönmesi ve terleme yaptığı için uzun süre kullanamadım. Uzun süre kullanınca etkileri azalıyormuş diyorlar ama emin olamadım. Bir hevesle alan çoğu arkadaşım da şu an cihazları bir kenara atmış durumdalar.

  • Kaptanmemo  (05.04.23 14:05:57)
Kaptanmemo +1, bence daha önce vr gözlük kullanmadıysanız vr cafe tarzı bir yere gidip 30dk-1saat deneyin. hangi modelini denersem deneyeyim baş ağrısı ve mide bulantısı yapıyor bende.

  • mrtkp1234  (05.04.23 15:05:09)
2016dan beri VR kullaniyorum, hatta o zamanlar teknolojiyi aktif olarak ilerleten kisimdaydim sonra akademiye kustum biraktim o isleri.

Yillarca vr balon ya alinmaz falan dedim ama Oculus Quest 2 bunu degistirdi, 2020 sonunda aldim ve memnunum.

* Cok oyun yok acikcasi onu belirteyim. Cok cok eglenceli / etkileyici 4-5 oyun var. Ama beat saber tarzi oyunlar sariyorsa sonsuza dek oynarsiniz onlari.

* VR'i olan arkadaslariniz varsa yine cok eglenceli. Contractors gibi oyunlar cok eglenceli oluyor.

* Bence ekstra hicbir sey almaya gerek yok. Kendi basligini o ekstra satilan basliktan daha rahat buluyorum ben. Kablo isi de bitti bilgisayara kablosuz cok guzel baglaniyor. 5GHz bantta, 1gbps hizi olan bir kablosuz ag varsa yeterli her sey. Tek onerebilecegim cebinize atacak bir adet powerbank ve kablo :)

* Yaris vs. oyunlarini unuttugumu fark ettim. Araba yarisi olsun, ucak veya uzay simulatorleri olsun kokpitte gecen oyunlarda gercekten inanilmaz bir deneyim.

** Bu kadar ovdum ovdum biraz da dandikleyeyim, 6 kisilik arkadas grubundan 5 kisi aldik. 2si kenara atti acmiyor uzun suredir. Biri sadece beat saber oynuyor ve porno izliyor bu alette. Kalan ikimiz de ayda bir falan hatirlarsak diger arkadaslarimizi bullyleyip bizle oynamaya zorluyoruz.
  • aguen  (05.04.23 15:18:18)