kredi karti borcunda hata olabilir mi

ilk kez yuksek limitli bi kart kullandim.
soru da acmistim daha once surekli asgari oduyorum diye hatta.

bu durumdan rahatsiz olunca ben (asla erimiyordu borc) tum borcu (gelecek donem taksitlerle) kapamak istedim.
cagri merkezini aradigimda borcun hepsinin atiyorum 30k oldugu soylendi.

ben de hepsini degil ama bir donemin ustunde bir odeme yaptim bu da baya bir miktardi. asgari degil yani donem borcunun da uzerini odedim.
sonra iki hafta sonra falan yine bi odeme yaptim. biraz rahatlasin istedim. zamani gelmeden odemeler yaptim yani.

gecenlerde hafifledi borcum zannederken ciddi bir borc oldugunu fark ettim uygulama uzerinden.
cagri merkezini aradim. bana kadin borcun toplaminin 35k oldugunu soyledi.
nasil olur diyip kadina aciklama yaptim odediklerime dair.
o da otomatik sistemden okudu hizlica bir seyler. hesaplama dogru dedi.

daha once soyleneni not almistim es zamanli yanlis anladigimi sanmiyorum ki bir tepe para odedim fazla fazla.
inmedigi gibi borc artmis.

ben o eski sorumu actiktan sonra karti hic kullanmadim bu arada.
ben bu olayi nereden nasil teyit edecegim?

bir de soyle bir durum var dikkatimi ceken. zaten cagri merkezini aramam da oyle oldu. kart limitim artti gecenlerde. ve kullanilabilir limitimin cok asagida oldugunu gorunce aradim cagri merkezini bu nedir diye.
bunlar limit arttirirken yanlis bir sey mi yapti acaba?

uygulamada gecmis donem goremiyorum. ekstre talep edip her seyi kontrol mu etsem.
basina boyle bir yanlislik gelen var mi. olabiliyor mu yani?
tesekkurler

Hata olma olasılığı çok çok düşük, ayrıca uygulamadan göremesen bile geçmiş ekstreleri webden yüksek ihtimal görebilirsin.

  • primetime  (04.04.23 20:07:41)
Bankaya gidip konu hakkında detaylı görüşebilirsiniz.

  • havadakarada  (04.04.23 20:28:35)
Hata olma olasılığı cidden düşük

Toplam borcu ilk sorduğunuzda taksitleri falan atlamış olma şansı var mı m.temsilcisinin?

Bunun en net çıkar yolu 1-2 saat ayırıp eski ekstreleri takip ederek harcamalarınızı kontrol etmek. Bankanın uygulamasını açıp borcun birikmeye başladığı en eski tarihten harcamalarınızı listeleyin. Excele falan yazın hatta elinizle, yazarken detaylı düşünme fırsatı olur, hem de bütün ekstreleri aynı ekranda görürsünüz.
  • akhenaten  (04.04.23 20:31:44)
Ekstre talep et en basit yol

  • sekerler diyarinda bir ruya  (04.04.23 20:55:34)
Àçikçasi bunun nesini hesaplayamadin onu da anlamadim.

Kartin limitinden, kullanibilir miktari çikarttiginda geriye toplam borcun kalir ve banka bir kurus bile fazlasini talep etmez.

Edit; olsun dert değil, herkes bu tarz şeyleri düşünemeyebilir.
  • Yourcousinmarvinberry  (04.04.23 22:04:22 ~ 05.04.23 01:10:03)
Cok nadir de olsa hata olabiliyor basima geldi ama siz olaya tam hakim degilsiniz hocam. Muhtemelen banka dogru hesapliyor.

Bu arada kartin toplam limitinden, kullanilabilir limiti cikarip toplam borcunuzu hesaplayabilirsiniz.
  • brkylmz  (05.04.23 09:28:16)