Sandık görevlisi olarak kabul edildigimizi

Kesin olarak nasıl anlarız? Sms falan gelir mi?

hayır. sizi son seçimde en çok oy alan 5 parti sandık görevlisi olarak bildirebilir. daha düşük oy alan siyasi partilerinde bildirme hakkı olsa da öncelik en çok oy alan 5 partidedir. eğer onlardan bildirim olmadıysa daha sonraki partilere sıra gelmektedir.

askı listeleri kesinleştikten sonra mahalle/köy'lerdeki kesin son sonuçlara göre sandık listeleri oluşturulacak ve nihai listeler ilgili siyasi partilere tebliğ edilecek.

ilgili partiler sizi sandık atama raporlarına göre asil yahut yedek olarak bir okulda bir sandığa yazacak.

298 sayılı kanunun 23 maddesine göre son 5 parti yahut bildiren olmama durumuna göre diğer partilerden bildirilen sandık görevlisi çekilişi yapılıp sandık atamaları kesinleştirilerek her sandıkta görevli başkan, memur üye ve parti sandık görevlilerin listesi tekrar partilere geri gönderilecek.

siz hangi parti üzerinden başvuruyorsanız o partinin seçimden sorumlu üye/başkanına telefon açıp "başkan ne oldu bizim iş ya" diyorsunuz o da size "falanca okul, filanca sandık, en geç 6.30'da başında hazır ol" diyecek.

en geç 7de yemininizi eder, işe başlarsınız.

(Hiçbir tesir altında kalmaksızın, hiç kimseden korkmadan, seçim sonuçlarının tam ve
doğru olarak belirmesi için görevimi kanuna göre, dosdoğru yapacağıma namusum, vicdanım
ve bütün mukaddesatım üzerine and içerim.)
  • phonex  (07.04.23 01:59:27)
partili görevli ise @phonex'in dediği gibi, resmi sandık görevlisi ise görev kağıdı posta ile eve geliyor.

  • nawar  (07.04.23 02:07:14 ~ 02:07:23)