Erkan Baş Ve Barış Atay TİP'E geçme nedeni

Siyasi olaylara çok hakim değilim internette şöyle bakındım hep yuvarlak cevaplar vardı, bu adamlar neden HDPden ayrıldılar bilen var mıdır?

Ve tip için hdp'den girmişlerdi sanırım

  • gadlemler  (02.04.23 20:02:05)
Çok teşekkür ederim

  • laputa  (02.04.23 20:11:24)
Adamlar hdpli değildi ki hiç olmadılar. Seçim erkene alınınca TİP'in seçime girme yeterliliği sağlanamadı. TİP de HDP listesinden iki milletvekili soktu meclise. Biri TİP'in genel başkanı diğeri de başkan yardımcısı yani öyle hadi tip'e geçelim yapmadılar, parti direkt adamların :)

  • nundu  (02.04.23 23:04:09)
Ben size olayı başından anlatayım. Bu adamlar esasen türkiye komünist partiliydi. Oy oranları %1 altında olunca parti arası görüş ayrılıkları ortaya çıktı ve bir taraf geleneksel takılmayı(çizgimiz belli bozmayalım, menfaat için yanlışa evet demeyelim dediler) seçerken diğer taraf popülizmi arkasına alarak akpyi devirmekle işe başlayalım, meclise girelim ve artık büyük etkiler yaratalım dediler.

Oy oranları çok düşük ve bazı ortak noktalarından dolayı hdp içerisinden vekil adaylığıyla meclise girme talebinde bulundular. Hdpden milletvekili olunca da ayrılıp tip’te birleştiler. Erkan baş aslında tkpnin başındaki isimdi, hdp içerisindeki bir siyasi değildi.
  • Unde bach canim  (03.04.23 01:37:25)