Amazon’dan daha pahalıya almaya değer mi?

Almak istediğim MacBook, Amazon’da diğer siteden 1290 TL daha pahalı. Diğer site de güvenilir, yetkili satış sitesi Pozitif Teknoloji. Fakat Amazon daha önce başka bir pahalı ürünümde 2. yılına yaklaşırken bir sorun çıktığında direkt yenisiyle değiştirdi. Bu gibi örneklerden dolayı ileride oluşabilecek sorunlarda arkamda duracaklarını biliyorum.

Sizce ne yapayım?
17500 TL normal güvenilir siteden mi alayım?
18790 TL Amazon’dan mı?

Not: Geçen gün PT zam yaptığı için telaşla Amazon’dan bilgisayarı aldım ve geldi. Yarın iade edip diğer siteden almayı düşünüyorum ama bilemedim. 1290 TL az değil.

Pozitif Teknoloji varken Amazon'a 1290 TL fazladan vermeye gerek yok. PT bu işin piridir. MBA'yı PT'den almıştım. Aynı fiyat olsa dahi PT'den almakta hiçbir sakınca yok.

  • mada  (01.04.23 02:26:05)
pt çok güvenilir bir firmadır. daha önce aldım macbook.
eğitim indirimi ile almıştım hatta.

  • arveles gibiyim  (01.04.23 11:06:32)