[]

CV sorusu - kariyer pivot etmek

arkadaşlar selam,

daha önce şirketlerin operasyon ve operasyon geliştirme departmanlarında çalıştım.

30 yaşımdan sonra kariyerimi pivot etmeye karar verdim. Veri analizi, python ve ilgili kütüphaneler, machine learning vs öğrendim ve bir yandan da veri bilimi yüksek lisansı yapıyorum.

Henüz okulum bitmedi fakat iş arama noktasına geldiğimi düşünüyorum. Bunu özgeçmişimde tam olarak nasıl anlatmam ve göstermem gerekiyor karar veremedim. İnsan kaynakları veya bu alanda işe alım yapan insanların tavsiyeleri önem arz ediyor.

 
Valla hocam acikcasini soylemek gerekirse okul tek basina hele de yuksek lisans ise bisey ifade etmez ne yazik ki. Ulkede yuksek lisans bolumlerinde egitimler ve icerikler oyle cok saglam olmadigi icin tek basina cok bir kredi sunmuyor.

Yapabilecegin sey, ilgili yuksek lisans bolum bilgisine ek olarak konuyla ilgili birkac proje yapmak ve bu projeleri de bisekilde gerek github linkiyle gerek aciklama ile vs CV ye ilistirmek bence.
  • j r r tolkien hayrani  (30.03.23 18:46:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.