[]

Borç ödeme psikolojisi

Maaşımdan geriye hayatta kalmak için gereken cüzi bir miktar kalıyor bu aralar, bir müddet de devam edecek gibi. Düşündükçe içinden çıkamıyorum, kendimi bu duruma ikna edemiyorum. Siz nasıl baş ediyorsunuz? Sosyal hiçbir aktivite yok, kendime para ayıramıyorum, birikim zaten mümkün değil.
 
ya bundan bende çok mutsuzum. maaşımın 1/4ü krediye gidiyor, kalan para yetiyor ama sayılı gün çabuk geçer diyerek kendimi avutuyorum. bir de şimdi toki çekilişinde ismimiz çıkmış, ona giricez, ama sonunda bir emtia kazanacak olmanın motivasyonu sanırım beni mutlu ediyor. (kredi de araç içindi)


  • benaslinda  (30.03.23 14:58:26) 
sabit tutartlı ise gelecek zamlarla birlikte etkisi azalır.
biraz sabretmek gerekiyor. zaman her şeyin ilacı.

  • nuisance  (30.03.23 14:58:49) 
maaşımla kredi kartımın asgarisini ödeyip sonra karttan harcamaya devam ediyorum. düşünmüyorum.


  • hobarey  (30.03.23 15:07:42) 
biteceği tarihi görüp motive oluyorum. ama ben sosyal aktiviteden kısmıyorum o dahil.


  • jelly bear  (30.03.23 15:26:09) 
ek bir iş yapabilir misin? ona bir bak.


  • tiny penny  (30.03.23 18:14:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.