windows 11 görev çubuğu ile ilgili bir soru

selamlar. windows 11'e yeni geçtim. 10'dan memnun olmama rağmen nedense son zamanlarda ağırlaştı ve garip biçimde şarjı çok hızlı tükenmeye başladı. 11'den de şimdilik memnunum, bu sorunlar ortadan kalktı. fakat iki basit problemim var.
görselde paylaştım.
görev çubuğundaki simgeleri ve boyutunu (regedit ayarlarını yapmama rağmen) küçültemedim. ve en altta, masaüstüne görünen simgelerle ile görev çubuğu arasında boşluk kalıyor. o boşluğa simgeler yerleşmiyor, illa boş kalıyor orası. (görünümden ayarları değiştirmeme rağmen işe yaramadı.)
genel olarak büyük simgelerden rahatsız olan biri olarak değişmedi bu ayalar bir türlü.
bir yol yordam biliyor musunuz acaba?

görsel: ibb.co

Biraz ayrıntılı ama buradan bakın isterseniz:
allthings.how

Win10'u ağırlaştıran şeylerden ilki güncelleştirmeler ve arka planda çalışan uygulamalardır.
Çeşitli forumlarda bunlar için yapılacak bazı ince ayarlar ve güncellemeleri kapatma bilgileri bulunuyor.

Sistemin güncellemeye ihtiyacı var belki ama kullanıcının çoğu zaman ihtiyacı yoktur. Windowsa bakılırsa sistem üzerinde giderek kullanıcı özelliştirmelerine karşı ayar söz konusu.
  • diyecevaplandı  (29.03.23 15:18:33)