Ultrabook Tavsiyesi

yeni bi laptop almak istiyorum, ssdli, ekran kalitesi yüksek, hafif ve ince tasarımı olan. bütçeden bağımsız apple ürünleri dışında tüm tavsiyelere açığım.

işlerim çok yoğun olduğu için vakit ayıramadım, normalde her şeyi detayına kadar incelemeden asla almam :) bu sefer sizin tavsiyesinize kulak verip gidip almam gerekiyor, şimdiden teşekkürler.

ben de yeni aldım. araştırmıştım bir hafta önce. oled ekranlıları tavsiye ederim. en iyi panel.

www.mediamarkt.com.tr

www.vatanbilgisayar.com
  • yanlishayvan  (24.03.23 16:34:46)
sanırım bunu alacağım.

www.hepsiburada.com

f/p olarak daha iyisini bulamadım. kullanan var mıdır acaba?
  • chess.is.my.life  (24.03.23 17:04:23)
thinkpad x1 carbon, taşınabilir olsun, sağlam olsun , güvenilir olsun diyorsan daha iyi seçenek yok,

edit: şimdi baktımda x1 in nano versiyonunuda çıkarmışlar. hafiflik için tercih edilebilir.
  • mikael  (24.03.23 18:59:48 ~ 19:02:17)
HP aero 13 kullanıyorum, çok memnunum.

Çok hafif (900 gram civarı), ryzen 7, 13.3" ekran, bang &olufsen marka hoparlör.

İncelik, hafiflik önemliyse tavsiye ederim
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (24.03.23 21:21:06)
Windows cephesi tamamen çer çöp dolu. Eli yüzü düzgün olanlar da araba parası.

Tartışmasız Macbook Air M1/M2 öneririm. Hiçbir Windows cihaz eline su dökemez, bazılarının panel kalitesi hariç hiçbir konuda üstünlük sağlayamaz. X1 Nano falan, bunlarla 2 tane Macbook Air alınır, yedekli kullanılır. Tamamen ölü yatırım Windows cihazlar.

Matebook içlerinde f/p gibi dursa da, o paraya Macbook Air M1 var derim. Takriben 23 senelik Windows kullanıcısı olarak 2020 senesinin başında M1'e geçtim ve bir daha Windows'u elime almadım, öyle diyeyim.

Ek: Laf olsun diye demiyorum, kısaca yazayım;

- %50 parlaklıkla YouTube açık, 15 saat ve üzeri pil ömrü (tarafımca teyit edildi)
- Fişten çekince hiçbir performans düşüşü olmaması (Windows'ta bu imkansızdır)
- Fan olmaması, sıfır ses, sıfır ısınma
- Açık ara en iyi hoparlörler kendi sınıfında
- En iyi kamera ve mikrofonlar kendi sınıfında
- Kusursuz bir IPS panel, minimum 2K çözünürlük (Windows'ta çoğu halen Full HD)
- İncecik, yakpare alüminyum kasa. Hiçbir delik, ızgara olmadığı için sıfır toz, kir
- Parallels ile Windows 11'i lisanslı kurabilme (Windows cihazlardan çok daha performanslı olarak)
- Mükemmel bir trackpad (faresiz bu kadar rahat kullanılabilen başka bir laptop yok)
  • mada  (25.03.23 02:11:57 ~ 02:43:12)
Eğer huawei alacaksan kendi websitesine de bakabilirsin.

Kendi sitesinde mause + kılıf + wifi yönlendirici hediyeli seçenekleride oluyor.

(İndirim kodu sitelerinden 450 tl'lik indirim kodu da bulabilirsin.)
  • icemanx1905  (25.03.23 02:31:08 ~ 02:40:05)