En düşük Emekli maaşı zammı diğer emeklileri etkilemiyor mu

7500e yalın emekli maaşı alanlar nolacak şimdi kimse demiyo onlara da zam yapıyoruz diye ne ayak?

etkilemiyor, diğer emeklilere aynı oranda zam yapılmayacak

  • freebird5406_2  (23.03.23 10:56:52)
Zaten amaç herkesi tek tip yapıp orta sınıfı öldürmek.
Bu şekilde zengin ve geri kalan herkes fakir olarak kalacak.
Ne yazsak gg bunlara.
  • logisticsmanager  (23.03.23 11:01:58)
Uzun vadede,
Devlet az verenden az,
Çok verenden çok alacak ama,
Emekli olduklarında hepsine aynı ödeyecek şeklinde bir anlam da çıkıyor bundan.
  • Mirket  (23.03.23 11:32:24)
öyle bir saçmalık var ki sen en yüksekten öde sgknı sonra bir düzenleme gelsin asgariden ödeyenle aynı maaşı al.

  • astronom bey  (23.03.23 11:37:04)
en düşük emekli maaşı alan insan sayısı artıyor böylece. fazla prim ödeyen haksızlık olmuş oluyor. önce 2 maaş arasında %50 fark varken şimdi o fark sıfıra indi thanks to rte.

  • jelly bear  (23.03.23 12:09:29 ~ 12:11:26)
bariz adaletsizlik bu. bizim valide, adet yerini bulsun diye primleri doldurulup emekli olmuştu, şimdi 30 yıl ırgat gibi çalışıp emekli olan adamla hemen hemen aynı maaşı olacak. böyle düzen, adalet olur mu? vallahi artık diyecek bir şey kalmadı. herkes aklını başına devşirsin 2 ay sonra seçim var.

ha 3 kuruşa tamah ediyorsanız, bu aldığınız para ya da daha önemlisi alamadığınız zam onurunuzu zedelemiyorsa basın gene oyu bildiğiniz gibi.
  • brkylmz  (23.03.23 12:47:38)
adamlar herkesi fakirlestiriyor ve kimse de sesini cikarmiyor. inanilmaz bir olay.

  • baldur2  (23.03.23 14:24:52)
mevcut emekli sayısı içerisindeki esas çoğunluk en düşük emekli maaşı alanlarda. dolayısıyla önce onların artırılması aradaki makasın kapanması için elzem. herkesin maaşını aynı oranda artırdığında bir manası olmaz çünkü.
zaten yüksek prim ödeyenler her koşulda daha fazla almaya devam edecek. fark kaldırılmıyor. fark yakınsıyor. siyasetten bağımsız ben bunu olumlu görüyorum. en düşük emekli maaşı asgari ücrete denk olmalı. eğer bu olamıyorsa ona en yakın miktar olmalı diye düşünüyorum çünkü.

  • debian  (23.03.23 17:02:28)
42.000 lira brüt üzerinden sgk ve gelir vergisi ödüyorum. 6000 günüm var. emekli maaşı hesaplama sitesinde bugün emekli olsam 6200 lira emekli maaşı alacağımı hesaplıyor. yani 7500 lira emekli maaşı alacağım.
diğer tarafta sadece asgari ücret üzerinden prim ödemiş, 3600 günle yaşlılıktan emekli olmuş olanlar da 7500 lira maaş alacak.
bu olaydaki absürdlük o kadar üst düzey ki artık sigortasız çalışıp işverenden maliyetimin bir kısmını talep edeceğim. ya da asgari ücret üzerinden ödeyeceğim. yüksekten prim ödemenin hiçbir anlamı kalmadı. her şeyin içini boşalttıkları gibi sosyal güvenlik sistemi de bitti.
hayır 7500 alsınlar tamam da ben neden 4-5 katı prim ödeyerek onunla aynı alıyorum? en az 20.000 almam gerekir.
  • Piyano piyano bacaksız  (23.03.23 17:28:10 ~ 17:46:23)