Golang hk.

golang'in kendi dokümantasyonunda yer alan tüm maddelerin üstünden 2şer defa geçtim, şimdi bir defa kendime ait proje denemesinde de bulunacağım.

ama sorum şu;
golang'in "doğru mimarisi" için örnek alacağım bir boilerplate veya ne bileyim bu tür anlatıma sahip bir kaynak var mı?

yine örnek vereyim;
Laravel'i milyon çeşit yazabilirsin. tüm logiği controllera da yıkabilirsin, her şeyi birbirinden de ayırabilirsin. hepsini geçtim Laravel kullanır ama laravel'in sahip olduğu hiçbir özellikten faydalanmadan düz php bile yazabilirsin.
ben laravel'in "doğru usulünü" öğrenene kadar yıllar harcadım, hep hatalı yazılmış projelerde vakit kaybettim.

golang'i pırıl pırıl, en nizami şekliyle görebileceğim bir ders, bir başka bir şey arıyorum özetle. bana ne tavsiye edersiniz?

Hocam şuna bi bak: github.com

Ondan sonra domain driven design ve hex architecture konularına bi göz at.

Şu repolara bi göz gezdirebilirsin:

github.com

Ama bunlara ne kadar bakarsan bak, proje yaparak edineceğin tecrübeyi başka türlü kazanman mümkün değil. Çünkü aslında bu modeller yeni şeyler değiller, bi de cidden ihtiyaç duymadan "ya cmd klasörü niye var?" sorusuna cevap vermek çok kolay olmayabiliyor.

O yüzden ben olsam çok vakit kaybetmeden proje işine girişirim.
  • plutongezegendegilmi  (19.03.23 23:26:29)