Börek neden mikrodalga fırında ısıtılmaz?

Bülent Börek'ten aldığım böreğin kutusunun üzerinde çok dikkat çekici şekilde "Mikrodalgada kesinlikle ısıtılmamalıdır" yazmışlar.
Nedenini biliyor musunuz?
Aynı uyarıyı "Ekrem Coşkun Döner"de de gördüğümü hatırlıyorum.

fastly.4sqi.net

mikrodalga sivi bulunan yiyecekleri isitmada daha basarili borek gibi hamur urunlerinin icindeki hafif sivi yogunlastiginda hamur kotu bir kivama giriyor ve dagiliyor en iyisi firinda isitmak

  • tahtakafa  (19.03.23 22:30:03)
Mikrofalgada içindeki sıvı kayboluyor. Ve içinde az su olan hamur kıvamlı şeyler bu nedenle çok kurur. Kolay ısınmaz vs.

  • zimbirik  (19.03.23 23:58:25)
Kutu malzemesinde alüminyum folyo tarzı bir şey var. Kutuyla mikrodalgaya koyarsanız, çılgın şimşekli bir ışık gösterisine şahit olabilirsiniz. Kutudan çıkarıp, tabağa koyup, ısıtabilirsiniz. Ben hamur işlerini, "pizza ısıtma" ayarında, üstüne kağıt havlu koyup ısıtıyorum, mis gibi oluyor.

  • PhoenixRising  (20.03.23 00:15:27 ~ 23.03.23 14:53:59)
simiti taş gibi yapıyor mikrodalga bu sebeple olabilir. dedikleri gibi kendi kutusunda değil ama tabak üzerinde yanında bir barsak su koyarak ısıtılabilir bence.

  • elorelia  (20.03.23 09:04:57)