Çamaşır kurutma makinası kullanan var mı?

Sadece kurutma için olandan bahsediyorum.

Ben 2si 1 arada bakıyorken bir anda karar değiştirip sadece kurutma alayım dedim çünkü verimli olmadığını söylediler.

Arıza ihtimali de artıyormuş. İyi olanlar da çok pahalıydı. Bari yüksek puanlı uygun bir şey alayım dedim hoover aldım. Ayrıca sadece kurutmalı olanlar çok güzel toz tüy topluyor hoşuma gitti.

Geçen geldi makine bir kaç kere denedim kurutması gayet güzel ancak;

Makinada ses yalıtımı yok gibi. Yani eğer bir kot attıysanız ve düğmesi tambura değiyorsa tıngır mıngır bütün ev inliyor. Başka sert şeyler varsa da takır tukur dönüyor. İnanılmaz ses veriyor dışarıya ve sanki içinde yankı yapıyor öyle geliyor gıcık oldum.

Bu hepsinde böyle mi yoksa bunun dandiktoşluğundan mı kaynaklanıyor?

Sadece pijama havlu falan attıysam gayet sessiz hafif bir uğultu geliyor.

Bizimki Bosch ve ayni sekilde sesli.

  • mamu  (19.03.23 20:02:09)
Bizimki de oldukca sesli çalışıyor, Beko. Anneminki Siemens, onunki de aynı.

  • fraise  (19.03.23 20:47:40)
Anladim demek ki bunlara yalitim konusunda cok ozenmiyorlar :/

  • ananiyimioguz  (19.03.23 20:50:17)
siemens benimki, gürültülü evet.

  • deartheodosia  (19.03.23 21:42:04)
Arçelik, gürültülü.

Fermuarı olan şeyleri tersyüz edip fermuarını da çekerek atıyorum bir nebze etkisi oluyor.
  • akhenaten  (19.03.23 22:05:44)
Miele ve gurultulu

  • eileengray  (19.03.23 22:08:27)
bosch gürültülü

  • ala09  (19.03.23 22:12:04)
lg, ikisi bir arada, kurutma çalışırken yok gibi. manyetik kazan var muhtemelen ondan. bundan önce Grundig kullanıyorduk sadece kurutma, aşırı aşırı sesliydi, evlerden ırak.

  • kullanıcıadımbuolsun  (19.03.23 23:15:30)
aeg ve electrolux: gürültülü

  • oz suser  (19.03.23 23:56:58)
Arçelik, gürültülü

  • esinikaybetmiscorap.  (14.11.23 18:05:20)