Tava tavsiyesi Tefal veya alternatifleri

Teflon tava almak istiyorum. Kahvaltıda omlet vs. pişirmek için özellikle. Tabi diğer pek çok işte de kullanılır.
Bir tava tavsiyeniz varsa alabilir miyim? (Döküm tava demeyin lütfen, onun yeri başka)

Gerekiyorsa tavaya bin lira da vereyim ama 500 liralık tavayla aynı kalitede ve işlevdeyse veya performansı ve dayanıklılığı %10 fazla olsun diye %100 fazla para vermeyeyim.

Tefal tavalardaki kelimelerin anlamlarını öğrenebileceğim bir yer biliyor musunuz veya anlamları biliyor musunuz?
O kadar çok kelime var ki ne anlama geldiğini bilmediğim (Kelimelerin İngilizce anlamlarını biliyorum, tavalardaki anlamını bilemiyorum.)
- 1X
- 2X
- 6X
- Titanyum
- Elegance
- Resist
- Xtra
- Cook n Clean
- Simple Clean
- Simple Cook
- Cook Right

Bir de son olarak "teflon tavalar kötü, zehirli" şeklinde bir fikir var galiba. Öyle düşünenlerin teflon tavalar yerine kullandığı alternatifler neler?

Tefal'in trde sattığı tavaların hepsi aluminyum üstü teflon kaplama.
sağlığa zararlı meselesi aluminyumdan kaynaklı.

amazon'dan yurtdışı gönderili tefal jamie oliver çelik tavalara bakmanızı tavsiye ederim.

www.amazon.com.tr

daha uygun fiyatlı örnek;
www.amazon.com.tr

gibi
  • nuisance  (19.03.23 11:05:36)
tefal'in en professional tavasını almıştım. daha sonra hepsinin aynı laylon kaplama (teflon) olduğunu öğrenince çelik tavaya geçme hamlesini yaptım.

düz, kaplamasız çelik tava. yeterince ısıtırsan ve yağsız pişirmezsen yapışmıyor.
  • alperz  (19.03.23 14:59:06)
tefal 6x var
kaplaması daha kaliteli düşük x'lere göre
ama omlet için bu kadar kasmaya gerek yok

önemli olan tava tabanı kalınlığı ve kaplamanın homejenliği
tahta kaşık kullanırsan, ani ısı değişimleri yapmazsan kaplama zarar görmez
  • bir soru sorcam  (19.03.23 18:31:26)