[]

Konut kredisinde şöyle bir şey oluyor mu

Mesela 2. El evin satış fiyatı 2.7 milyon ama expertiz değeri 2 milyon çıktı. 0.99 faiz ile bir kredi kampanyası var expertiz değeri üzerinden Hesaplanıyor 2milyonun altındasa %80ine kredi öıkabiliyor. Şimdi bu anlaytğım hikayede evin değeri 2.7 milyon olsa expertiz değeri 2 milyon olsa o zaman %80ine kredi çekip kalanını da peşin ödeyebiliyor muuum? Yani arada 700bin tlilik fark olur expertiz değeri ile satış fiyatı arasında? Hangisi daha düşük oluyor genelde?
 
ekspertiz değeri genelde daha düşük oluyor.
ekspertiz değerinin %80'i kadar kredi çekip, üstünü nakit tamamlaman gerekiyor.

  • roket adam  (18.03.23 22:31:11) 
Eksperin verdiği değerin %80 i kredi çıkıyor. Kalan parayı peşinatla birlikte mal sahibine sen ödüyorsun.

Hep eksper değeri düşüktür. Bazan çoook düşüktür.
  • Mirket  (18.03.23 22:32:24) 
Eksperim kafanda soru işareti varsa yaz özelden


  • izmitcan  (18.03.23 22:32:59) 
Benim evin ekspertiz değeri aldığım fiyattan daha yüksek çıktı.

Herkes üstteki gibi anlaştığından daha yüksek fiyat söyle, düşük çıkar falan diyordu ama şu aralar piyasa bi acayip.
  • plutongezegendegilmi  (19.03.23 00:18:48 ~ 00:42:10) 
Yukarıdakilere ek olarak, kredi tutarı gelirinizin %40 veya %60'ı ile limitli sanırım. Bankanıza sormanızda yarar var.


  • alfired  (19.03.23 11:05:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.