[]

Kiptaş yaptığı evlerden ne kazanıyor

Duydugum kadarıyla kiptaş daire başı bir miktar kredi veriyor ve evinizin m2 düşmeden aynı kat sayısıyla binanıız yeniliyor. Bu doğru mu eger doğruysa bu adamlar nasıl para kazanıyor ki en azından birkaç kat çıkıp ordan kar etmeleri gerekmez mi, neticede bir dernek değil bu kiptaş. Ben mi yanlış duydum acaba?
 
Belediyenin bir hizmet kuruluşu. %1 (yanlış aklımda kalmadıysa) karla çalışıyor.


  • Mirket  (18.03.23 22:18:39) 
anladığım kadarıyla kiptaş aracı. müteahhit ile bina sahiplerini bir araya getiriyor. kiptaşın kontrolünde inşaat yapılıyor.
eğer fazla kat ve daire çıkma imkanı varsa bunu maliyetten düşüyorlar ve daha az bir ücret ödeniyor veya hiç ödenmiyor.

  • astronom bey  (18.03.23 22:23:35) 
İnsanlar kiptaş tecrübesiyle bizimki neden uymuyor hiç anlamış değilim. 4 katlı 4 bloklı sitede her blok için +4 kat atıp üstüne 3+1 olan evleri 2+1 olarak plan sunmuşlardı. Hadi neyse depremden dolayı evin küçülmesi sorun değil denildi. Ama daire başı yakın çevredeki yeni binalar o zaman 1 milyon ise kiptaşın bizlerden istediği 700 bindi. Ayrıca kredi kısmı da avantajlı değildi.


  • tulumba  (19.03.23 13:22:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.