[]

park sensörü tamiri

eski usül nokta şeklindeki park sensörlerinden var araçta. bir süredir arka bomboş iken bile bir yerlere çarpmak üzereymiş gibi feryat figan alarm veriyor. toz toprak mı kaçtı acaba diye sildim ettim ama fayda etmedi. neden kaynaklanabilir? kendim çözemezsem kime gitmek lazım oto elektrikçi mi bakar bu sensör işine?

teşekkürler


 
Normalde 4 tanedir, birinde arıza olmuştur ondan ötüyor. Fişleri ulaşılır bir yerdeyse tek tek fişleri sırayla çekip hangisi arızalı onu tespit edin.

Arızalının fişini çekince sistem normale döner, sadece arızalı olanın bölgesinde hissiyat kaybı olur.

Aynısından alıp takabilirsiniz, ya da bir oto elektronikciye gidip yaptırabilirsin anlamıyorsanız
  • John Bloor  (20.03.23 11:18:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.