[]

İş değişikliği

Merhabalar. Şu anki işimde 5. ayı bitirdim. Sizce iş değişikliği için erken mi?

Olumsuz kısımlar

Fiziksel olarak çok yoruluyorum. Bir fabrikanın kalite kontrol sorumlusuyum. Yüzde 90 hareket hâlindeyim tüm gün.

İşçiden müdüre kadar tartışma yaşıyorum.

Bana bir şey katmamaya başladı.

Yapmaktan daha çok mutlu olabileceğim işler çıkıyor araştırma yaparken. Maaş düşebilir de yükselebilir de. Bu kısım şans. Ama işte daha hevesli, stressiz, mutlu olabilirim.

Bir de istifa ilk kime söylenir? Patrona mı, idari işler müdürüne mi? Patronla önceden konuşmak iyi mi kötü mü? Beklenmeyen bir istifa olacak büyük ihtimalle.

Sağ olun.

 
iş bulmadan ayrılmak size maddi sıkıntı yaratmayacaksa veya zaten alternatifiniz hazırsa hiç düşünmeyin. mutsuz ve yorgun hissettiğiniz bir iş sizi yaşlandırır, yıpratır. her 5-6 ayda bir iş değiştirmiyorsanız bir seferlik kısa iş deneyimi olumsuz bir fikir yaratmaz bence.


  • faberkastelli  (18.03.23 17:25:20) 
Hocam, birkaç kere iş değişikliğiniz oldu sanıyorum. İş bulmadan istifa etmeyin. Diğer türlü açıklamak hem zor hem de karşı taraf şüpheli bulur bunları. Hem 5 ay olmuş alışmışsınızdır.
Kalite kontrol mühendisi arkadaşım da çalıştı sonra ayrı bir alanda iş bulup ayrıldı. Baya da yoruluyordu senin gibi.

Bu zamanda iş bulmadan ayrılmayın. Bunu yapan başka bir arkadaşım hala iş bulamadı, üstelik epey de iyidir.

Diyeceklerim bu kadar.
  • sevilen progressive türkücü  (18.03.23 23:32:52 ~ 23:42:23) 
"5 ay erken mi"
Bence erken. Daha onceki islerinde uzun donem (mesela 5 sene) calistiysan belki normal karsilanabilir ama 8 ay, 1.5 sene, 5 ay... diye gidiyorsa uyumsuz ve ne istedigini bilmeyen biri izlenimini yaratman olasi.

Katiliyorum, istifa ne alaka? Daha iyi bir is bulmadan istifa edemezsin. Bir yere basvurdugunda calismiyor olmak muhtemelen en buyuk red flag.
  • hot potato  (18.03.23 23:40:50 ~ 20.03.23 04:57:28) 
Aklinda bulunsun; curiosity killed the cat.


  • thetruenorthstrongandfree  (18.03.23 23:47:26 ~ 23:47:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.