[]

Ev tasarım / tadilat

Selamlar, bi sürü uğraşın ardından nihayet bi ev alabildim. Evin konumu şekli şemali güzel, ama içi berbat bi halde. Yani tesisat vs. iyi ama görüntü kötü. Dolayısıyla evin içini komple baştan yaptırmam gerekiyor.

Bu iş için Ankara'da tanıdığınız bildiğiniz anahtar teslim çalışan iyi bir iç mimar var mı? Ya da genel olarak iç mimarla çalışmayı tavsiye eder misiniz?

Elimden iş geliyor, şu an oturduğum evin yarısını falan yıkıp baştan kendim yaptım. Ama gördüğüm kadarıyla işçilik ucuz, asıl maliyet malzeme. Benim de vaktim kısıtlı epey. O yüzden kendim uğraşmaya değer mi kararsızım. Eğer "değer tabi" derseniz, tasarım hakkında fikir edinmek için nerelere bakayım?

 
Paran varsa iç mimar iyidir tabi. Ufkunu açar.
Ama ben parayı kaliteli Usta'dan yana kullanırdım. Daha yeni yaptık bizde tadilat ve tek önerim ustanın (elektrik, sıhhi tesisat, parke, boya, vb) ucuzuna kaçma. Her pahalı usta da iyidir diye bir şey yok ama işinin ehli adamı bul fiyatına bakmadan onunla çalış.
İşin zor Allah kolaylık versin.
  • etna  (18.03.23 15:00:45) 
ankara'da sözlükten turk kasi var, bu işleri yapıyor. bence bir mesaj atın. selamımı söyleyin indirim yapar.


  • malheiros  (18.03.23 16:08:02) 
Ben de @turk kasi derim, kendisine haber verdim. Sözlükten mesaj attı size.


  • deadwampir  (19.03.23 10:46:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.