[]

ekmek yapma makinası kullanan var mı?

ekmeğin dokusu nasıl oluyor? videolardan gördüğüm dış yüzeyi çok sert içi de ufalanıyor gibi. almayı düşünüyorum da.
 
annemde var, aynen oyle. tazeyken veya tost makinesinde kizartinca guzel bence. ama yakinda guzel ekmek yapan firin varsa tercih etmem.


  • lemmiwinks  (17.03.23 12:36:27 ~ 12:39:50) 
Uzun süre önce kullanmıştık. Güzel ama çok uzun sürüyordu. Fırın ekmeğinin yerini tutamaz. Zaten bir süre sonra kenara kaldırılıyor.


  • dissendium  (17.03.23 12:57:02) 
3 sene önce aldığımdan bu yana ekmeğimi hep kendim yaptım. Hiç dışardan ekmek almadım diyebilirim.

Fırından alınan, ekmek katkı maddesiyle şişirilmiş, pofuduk ekmeğe alışıksanız hoşunuza gitmeyebilir.

Bugüne kadar tarçınlı, mercimek unlu, çikolata parçacıklı, cevizli, kuru üzüm, kayısı parçacıklı, leblebili, susamlı, çörekotlu, keten tohumlu, kabak ve ayçekirdekli, her çeşit tahıllı ekmekler yaptım.

Gerçi günde sadece kahvaltıda, sadece bir dilim ekmek yerim :)

Akşamdan programlayıp sabah mis gibi ekmek kokusuyla uyanmanın zevkine doyum olmuyor.

Uzun sürüyor diyen arkadaş olmuş. Ekmeği istediğin saatten 3 saat önce haznesine her şeyi koyup düğmeye basıyorsun. Yapacağın başka bir şey yok.

Kendime aldığım en güzel hediyelerden biridir.

Not: Dış yüzeyi konusunda makinenin 3 farklı ayarı var. Sert, orta sert, yumuşak olmasını siz ayarlıyorsunuz.

Çavdar, Arpa, yulaf, mısır gibi diğer tahıl unlarıyla da ekmek yapabilirsiniz. Ancak en az üçte ikisi buğday unu olmak zorundadır. Aksi taktirde kabarmaz ve ufalanır. Sizin gördüğünüz ufalanma bu oranın tutturulamamasından olsa gerek. Normalde ufalanmaz.
  • Mirket  (17.03.23 13:07:49 ~ 13:43:24) 
ekmeğin dokusunun makine ile değil kullandığınız un maya tuz yağ ve şekerin kalitesiyle alakası var. makina sadece karıştırıyor mayalandırıyor ve kabı ısıtıyor. makinedeki tek dezavantaj fırında pişirir gibi ekstra hidrasyon sağlayamıyor oluşunuz, o sebepten %70 ve üzeri hidrasyonlu hamur karışımı yapmakta fayda var.


  • egmardernagon  (17.03.23 13:48:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.