dünya kupasını neden izliyorsunuz?

iki alakasız ülke arasındaki maçı izlerken taraflardan birini destekliyor musunuz? yoksa sadece iyi futbol ve heyecanlı bir maç izlemek mi istediğiniz? yani neden bu kadar büyük bir olay dünya kupası?

imza
futbola yabancı olan ama birkaç kere önemli milli maç izleyip iyi vakit geçirmiş biri

herkesin farklı cevapları vardır muhtemelen. ben benimkini söyleyeyim.

evet, öncelikli amacım futbola doymak. dünya yıldızlarını canlı kanlı ve ciddi bir maçta en üst performanslarını sergilerken izleyebilmek. dünya kupası sayesinde bir daha yanyana oynarken en az 2 sene göremeyeceğim topçuları görebilmek.

sonrasında ise bir takımı tutmak ve onun maçlarını özellikle takip etmek de keyifli. ben de turnuvayı izleyenlerin muhtemelen %60 ı falan gibi arjantin'i destekliyorum mesela. sahanın yanında maradona, içinde messi ve aguero'yu kaç maçta izleyebileceğiz ki?

dünya kupası izlemek tarihe tanıklık etmek aynı zamanda. mesela ben italya 90'ın finalini radyodan dinlediğim yalovadaki deniz iskelesini halen hatırlıyorum. o ortamda bulunan insanları, o geceyi hatırlıyorum. bu bana büyük keyif veriyor. tarihe not düşmeye yarıyor böyle şeyler. :)

izleyebildiğim maçlarda keyfi arttırmak adına minik miktarlarda bahis de oynuyorum. bilyoner hesabıma bi 20 lira attım ve ufak ufak oynuyorum ordan. 2 lira bahis bastığım takımı daha bir keyifli destekliyorum izlerken. amaç para kazanmak değil elbet, keyfi arttırmak. :)
  • hevipeyra  (25.06.10 22:39:15 ~ 22:39:55)
tutuyorum tabi bana sempatik gelen ülkeler yada güzel futbol oynayan ülkeleri. ayrıca futbolu izlemeyi sevdiğim için izliyorum ve bir taraf seçmek bütün işi daha da keyifli kılıyor.

aynı mantık mesela iddia oynarsın bir takıma paranı yatırmışsındır ucunda bir para vardı ve dolayısıyla o takımı tutarsın. ha ben iddia oynamıyorum onun yerinde favori bellediğim takımlar vs var. daha keyif almış oluyorum
  • cedric tweedledee  (25.06.10 23:37:36)
İzlemiyorum mesela. İddaadan anlamam. Tamemen sıkıntıdan benimkisi. Bazen izlerim bazen izlemem. Biranın durumuna bağlı. Aksiyon oldu mu ver coşkuyu uğurcuum. Saçma sapan bişi gerçi. Ama öle işte.

  • belesh  (26.06.10 00:02:26)
Birincisi futbolu seviyorum.İkincisi bütünleme sınavlarını beklerken vakitin bir şekilde geçmesi lazım onun için izliyorum.

  • murtiii  (26.06.10 00:40:15)
Güzel fitbol izlemek için. Hele finale yaklaştıkça dadından yenmiyor.

  • sourlemonade  (26.06.10 02:36:17)