e-devletten ikametgah taşıtma

selamlar ahali

soru aslında belli de detaylandırayım;

yurtdışında öğrenciyim. oy kullanmak için ikametgahımı yurtdışına aldıracağım. bunun için konsolosluğa gidiyorum yarın, sonrasında ise ikametgahımı geri türkiye'ye aldırmam lazım. bunu daha önce babam için denemiştim ama olmamıştı, nüfus müdürlüğüne gitmemiz gerekmişti. yazlıkta unutmuşuz babamı, annem evin bi şeysi (başkanı? kaptanı? direği? reisi?) olarak gözüküyormuş işte ona sordular alalım mı oturumu vs diye de öyle alabilmiştik.

neyse çok uzattım;

e-devletten bu işlemi yapabiliyor muyuz? yapılıyorsa nasıl adımları izlememiz lazım? ve geçen sefer ne oldu da babamı alamadık e-devlet üzerinden acaba?

teşekkürler herkese

adreste oturan biri varsa onun onayı olmadan aldıramıyorsunuz. onun dışında edevletten oluyor. oy sonrası tekrar denersiniz edevletten belki annenize veya babanıza onay vermek düşer sadece.

  • argent dawn  (14.03.23 15:11:15)
Taşınacağınız yerde birisi varsa da edevletten oluyor. Siz adres değişikliği adımından seçip devam edin. O yönlendirecek. Sonra adresteki kişi e devlete giriş onay verecek.

www.turkiye.gov.tr
  • nickini vermek istemeyen uye  (14.03.23 20:07:27)
ileride ihtiyaç olur diye güncelleme geçiyorum;

e-devlet olmuyormuş. Konsolosluğa sorduk. illa gitmek lazımmış.
  • susannah delgado  (16.03.23 22:56:02)