Sürekli grip olmak

Merhaba arkadaşlar,

Artık hayat kalitemi düşürüyor, yıldım bıktım. Güne griple/ nezleyle başlıyorum bu yataktan çıkar çıkmaz başlıyor. Burun tıkanıklığı ve akıntısı şeklinde. Gün içinde ayaktayken iyileşiyorum arada 8-9 kere üst üste hapşırmak dışında bir şeyim yok ama yatağa girince tekrar burun tıkanıklığı, akıntısı başlıyor. Zaten kendimi bildim bileli yatarken her iki burun deliğim de açık olmadı. Ama bu 5-6 aydır her ikisi de tıkanıyor ve ağzım açık uyuyunca daha çok susuyorum, gece suya ve haliyle tuvalete kalkıyorum. Yıldım gerçekten.

Sanıyorum yatınca sinüslerdeki sıvılar yayıldığı için tıkanıklık oluyor. Ayağa kalkınca onlar geri hareket ettiği için akıyor:D
Doktora gidince aferin, anthix, arveles filan veriyorlar ama bitmiyor bu meret. Ne yapayım artık bilmiyorum. Sorun nedir sizce?

Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

Aynı durumdayım. Doktor bana artık alerji ilacı veriyor. Benim alerjim mi var dediğimde "alerji değil ama bu semptomlara iyi gelecek zararı nisbeten az bir tek bu ilaçlar var" dedi. Yaşlı nineler gibi oldum, aman yel gelmesin, soğuk almayayım vs. diyerek...

  • SiyamkedisiZorro  (14.03.23 12:31:41)
Bir KBB uzmanına görün.
Muhtemelen Alerji diyecek.

  • Mirket  (14.03.23 12:40:42)
covid dönemindeki yoğun maske kullanımı sebep olmakta. kendinizi bakterilere exposed/açık hale getirmeniz gerekiyor.

  • tantavizisyon  (14.03.23 12:54:06)
Bizim evdeki döngü şu şekilde :

oğlan kreşe gider, 3 gün sonra hasta olur, bize bulaştırır, ailecek hastalıktan kırılırız. İyileşiriz, ben veya iş arkadaşlarım yurtdışına gider, hasta olur bana bulaştırır, ben eve bulaştırırım, iyileşiriz, oğlan kreşe gider...

Genel olarak 1-2 hafta sağlam kalabiliyorum anca. Eskiden yazdan kışa, kıştan yaza geçerken birer kez hastalanan birisi olarak artık yıldım hastalıktan.

Alerjim var, desmont, levmont gibi ilaçların bende yan etkisi fazla olduğu için kullanamıyorum. Bahar dönemleri ekstra ızdırap. Alerji 30'umdan sonra başladı, artık önü alınmaz halde.

Özelde de devlette de "neden" soruma dişe dokunur bir cevap gelmedi. Bu şekilde kabullendim. Çok sıkıntı olduğunda soğuk algınlığı ilaçları kullanıyorum.
  • kimlanbu  (14.03.23 16:58:46)