Telefon seçimi

Merhabalar.

Telefon almak istiyorum ama kafam karışık.

Şu anki telefonum beni kullanma artık diyor. Bu düşünceyle hemen 4 5 bin TL'ye telefon alabilirim. Ama almışken iyi olsun diyorum. 10 bin TL verebilirim. Ama bu sefer de 10 bin TL verecekken 3 4 bin TL daha ekleyip istediğim telefonu almak istiyorum. Çıkmaza girdim. Sizce ne yapayım?

Samsung A13 5 bin TL. Şimdiki telefonumun çok ötesinde ucuz olmasına rağmen.

Samsung A53 10 bin TL. Bunu almayı mantıklı buldum.

İstediğim telefon ise S20 FE ya da S21 FE.

S20 FE 12 bin TL. S21 FE 15 bin TL.

S21 FE alırsam bir maaş gidecek.

Hangisi mantıklı?

Bir de şunu anlamadım.

A53'ün ana kamerası 60 80 MP arası denmiş.

S20 FE'nin ana kamerası 10 15 MP arası.

MP düşük olup nasıl daha kaliteli oluyor?

Sağ olun.

"MP düşük olup nasıl daha kaliteli oluyor?"

kullanılan merceğin kalitesi, kullanılan sensörün kalitesi ve işlemci gücü

fotoğraf kalitesini belirliyor
  • freebird5406_2  (13.03.23 17:16:15)