Banka İçin Gelir Belgesi

En az 10 yıldır Yapı Kredi bankasının kredi kartına sahibim. Bu kartı oldukça aktif kullanıyorum ve düzenli ödeme yapıyorum. Limitim 2 sene kadar önce 55 Bin Tl oldu. Ancak yüksek limitli aktif kullanmadığım 2-3 kartım daha olduğundan daha fazla arttıramadılar. Zaten aylık 40-45 Bin TL bu karttan kullandığımdan yüksek miktarlı bir şey alacağım zaman bu karta yatırıp limit açmak zorunda kalıyorum. Evvelsi ay 40 Bin TL telefon için, bu ay 25 bin TL bilgisayar için yatırmak zorunda kaldım. Diğer kartlarımı devreye sokup ayrıca onları da takip etmek, yıllık kart ücreti ödemek vb istemiyorum. Diğer kartları kapatmak da istemiyorum. O bankalar nezdinde limitim devam etsin diye düşünüyorum.

Son 6 aydır 2-3 haftada bir Yapı Kredi'den limit arttırımı ister misiniz diye arıyorlar veya mesaj atıyorlar ancak tamam dediğimde e-devletten gelir belgesi yüklemem için bir sms geliyor. Bu noktada tıkanıyorum, çünkü ortağı olduğum şirkette çalışıyorum ve maaşım 12 bin TL civarında gözüküyor.

Acaba şirketten oluşturacağım ve şirket tarafından onaylanmış maaşı şu kadardır (örneğin 60 Bin TL) yazısını sisteme yüklesem kabul edilir mi ? Bankacı olan veya bu şekilde belge veren varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.

kendi evrağınızın bir anlamı olur mu bilmiyorum. şöyle gelişti bende durum: huzur hakkı alıyorum ama düşük bi tutar. Şirket hesabı da bireysel hesap da aynı bankada. Şubede müşteri temsilcisine vergi levhası, son bir kaç dönemin beyannemesini mizanını falan istediği bir kaç evrağı verdim. Huzur hakkının 35 katı limit olarak tanımlandı.

  • wct3 org  (13.03.23 00:09:16 ~ 11:22:04)
muhtemelen kabul edilir. xxx kişisi şirketimizde xxx pozisyonunda çalışmaktadır, maaşında herhangi bir kesinti yoktur, diye verip çok kabul edildiğini gördüm.

  • vincenzo  (13.03.23 19:24:18)
diğer kartların limitini düşürebilirsin

  • bir soru sorcam  (13.03.23 20:24:13 ~ 21:01:20)