Akıcı konuşamamak, dikkat eksikliği

Bana neler oluyor hiç anlamıyorum, doktora da gideceğim ama fikrinizi merak ettim. İş nedeniyle şehir değişikliği yaptım ve şehirde yalnızım, işim stresli, sağlık sorunlarım ciddi artışa geçti. Bilniyorum sebebi bunlarla mı ilişkili ama artık konuşurken eskisinden daha çok devrik ve hatalı cümleler kuruyorum, çok düşünüyorum, kelimeler aklıma gelmiyor vs. Aynı zamanda ciddi düzeyde dikkat toplamada güçlük yaşıyorum son 6 aydır oturup bir kitap okusam film izlemeye başlasam hep yarım bıraktım nefesim daralıyor. Benzer bir süreç yaşadınız mı? Depresyon gibi psikolojik bir durumla mı ilişkiliydi bu belirtiler?

Birçok sebebi olabilir VE burada spekülasyon yapmak doğru olmaz. Söyledikleriniz bir sağlık probleminden de kaynaklanabilir veya psikolojik de olabilir. O yüzden doktora gitmeniz iyi olur.

  • faroe adamlari  (12.03.23 10:47:40)
konuşmayla ilgili anlattıklarınız bana kitap okumadığım zamanlarda oluyor.

  • pide  (12.03.23 10:49:58)
Covid geçirmiş miydiniz? Çevremde covid olduktan sonra benzer şikayetleri olan çok kişi var. Ancak dediğiniz gibi psikolojik de olabilir, değişiklik ve stresten dolayı. Eğer öyle ise meditasyon öğrenmenizi ve düzenli uygulamanızı öneririm. Ve elbette spor. (Tabi bunlar doktora gittiğinizde bir şey bulunamazsa)

  • fotrsapka  (12.03.23 11:13:02)
Pide +1, her gün bağırarak 1 sayfa kitap oku.

  • baba553  (12.03.23 11:22:48)