Lenovo Thinkpad E15 vs Apple MacBook Air

Lenovo'yu sipariş ettim. Doğru mu yaptım, ne dersiniz?

Ağır şekilde yazılım geliştirme için kullanacağım.

Lenovo Thinkpad E15 Gen 2 Intel Core I7-1165G7 32GB 1 Tb SSD MX450 2gb 15.6” W11PRO 20TD004LTXT21
www.hepsiburada.com

Apple MacBook Air MUQT2TU/A i5-5350U 16 GB 512 GB SSD 13.3" MacOs Space Grey Dizüstü Bilgisayar
www.hepsiburada.com

Windows'a alışıksanız lenovo doğru tercih. Bir müşterimde 100 kişilik .net yazılım ekibinin tamamı lenovo kullanıyor.

Mac'e alışıksanız da Mac ok. Başka bir müşterim de yine 100 kişilik yazılımcı ekibi php, web vs için tamamı macbook kullanıyor.
  • wct3 org  (10.03.23 14:08:31)
şirket thinkpad'den macbook'a geçince oh be demiştim.

mac os performansı tartışılmaz. uygulamayı derlemek için windosta 5dk bekliyorduysam mac os da 1dk bekliyorum. nasıl bir dosya yapısı varsa hızlı çıkartıp birleştiriyor. (ikisinin de işlemcisi intel idi)

ama .net yazan arkadaşlar geçmek istemedi biraz sıkıntılıymış sanırım. ne yazıldığı da önemli.
  • ananiyimioguz  (10.03.23 14:40:24 ~ 14:40:51)
Bende de Legion var; hiç marka fanı değilimdir ama gerçekten bu bilgisayardan sonra fanı oldum. Macbook un kendi içerisinde avantajları olabilir ama Legion ve Thinkpad serileri gerçekten canavar gibi çalışıyor. Ben hatta Thinkpad alacaktım ancak bulmakta zorlandım ama Legion da çok iyi çıktı sanal makine kurdum vs hiçbir şekilde kasmıyor, yormuyor. Sadece batarya sorunu olabileceğini okudum önceden bunu bilerek aldım.

Ekleme: bir de kullanım amacı önemli örnek grafik dizayn, tasarım gibi işlerde apple daha mutlu ediyor; ama windows tabanlı işlemlerde bu sefer mac ile uyumlama bazen uğraştırıyor.
  • titanic kemancısı  (10.03.23 16:53:56 ~ 16:56:58)
İlgili MacBook Air, tarihi eser niteliğinde. M1 olmayan bir MBA alınmaz şu saatten sonra. Hem de 20 bin lira yazıyor, şaka herhalde.

Bu ikisi arasında doğru seçim Lenovo tabi.

Ancak... 16/256 MacBook Air M1 varken Lenovo bildiğiniz para israfı.

www.mediamarkt.com.trç-uzay-grisi-1221750.html
  • mada  (11.03.23 00:35:14 ~ 00:35:55)
bende de e14 var yani 14 inch olan modeli. performansına kefil olabilirim ki aynı özelliklerde hp probook ve dell latitude de kullandım.

  • delidir yakalayin  (11.03.23 00:43:29)
Lenovo satın aldım ve çok memnunum. Tam model adı:

Lenovo Thinkpad E15 Gen 2 Intel Core I7-1165G7 32GB 1 Tb SSD MX450 2gb 15.6” W11PRO 20TD004LTXT21

Bir de Logitech MK295 SilentTouch klavye-fare seti aldım.

İkisinden de o kadar memnunum ki, anlatamam.
  • pantepember  (26.03.23 09:24:11)
@mada Önerdiğin Macbook'un 16 GB RAM'lisini sitede bulamadım ama satın aldığım ürünle yaklaşık kıyası sanırım şöyle olabilir:

versus.com
  • pantepember  (26.03.23 09:25:29)
Özel sipariş olarak geçiyor 16/256 olanlar. İnternette her yerde bulabilirsin.

www.akakce.com
  • mada  (27.03.23 03:01:06)