aşırı basit matematik sorusu yardım eder misiniz

sorunun orjinalı 2.soru resim için tıklayın www.imagevenue.com

yabancı dil dersimizde pepe ile madrid de _____ yıldır yaşıyor. denmiş.
Cevabımız : 7

2014 - 2022 (bugün) arası yaşamış. hesap makinası yada kafadan hesaplayınca 8 falan çıkıyor. 7 yi bulamıyorum. birisi açıklayabilir mi yoksa mesela 2014 zaten başladığı zaman saymıyoruz tarzı anlatabilir mi sonuç neden 7

2014'te dil öğreniyor, Pepe yok ortalıkta daha. Görsele göre 2015 yılındaki karede dahil oluyor Pepe. 2015-2022 arası da 7 sene yapıyor.

  • huzurlarinizda huzursuzluk  (09.03.23 20:50:45)
@huzurlarinizda huzursuzluk

hocam mevzu bumu yani. hani kaç yaşında oldugunu hesaplarken kimi 1 fazla kimi 1 eksik söyler öyle bi durum yok mu? olay tamamen pepenin 2015 de mi gelmesi. çıldırdım resmen :D
  • Slynmaster  (09.03.23 20:59:28)
Evet öyle. Sizin düşündüğünüz gibi olsa 2015 karesi çok gereksiz olurdu, 2016'da çalıştığı kare ile 2014'te dil öğrendiği kareyi görürdük sadece. Halbuki burada 2014'te İspanyolca öğreniyor ve akabinde İspanyolca konuşulan Madrid'e taşınıyor ve Pepe ile yaşıyor, iş buluyor gibi bir akış var.

  • huzurlarinizda huzursuzluk  (09.03.23 21:44:11)