ptt yurtdışı kaybolan kargo

etsy’den satış yapıyorum, navlungo’yla ortalama kargo firmalarını tercih ediyorum yollarken, bu defa dur ya belki abartıyorlardır bir de ben deneyeyim diye ptt’yi tercih ettim, ama tabiki şikayet edilen her şey başıma geldi.
13 şubatta gönderdiğim kargo 15’inde güya yurtdışına sevk edildi, o günden beri de haber yok. ptt yurtdışına sevk olmuş bilmiyoruz artık diyor, ben anlamadım yani ülkeden çıkınca allaha mı emanet bu kargo? navlungo da ne işe yarıyor asla anlayamadım, bizim gümrükte mi uk gümrüğünde mi takıldı, ne oldu, hangi noktada nasıl kayboldu diyorum ben bilemenko diyorlar, sahi niye kullanıyoruz biz bu aracıları? 24 iş günü dolunca bakarız diyorlar.
gitti kargom ya, işin kötüsü müşteriye ayıp oldu, sürekli müşterim, mahçup olacağım, olumsuz yorum alacağım, star seller’ım..
var mıdır yapılabilecek bir şey? nerelere sorabilir miyim? gümrüğe sormak diye bir şey var mı?

Sırf bu yüzden aracı firmalardan uzak durmuşumdur; 3 kurul daha fazla veririm kafam rahat eder.
Facebooktaki etsy gruplarında yazın, tecrübeliler yönlendirir

  • gadlemler  (09.03.23 19:39:32)