Binamizi ibb ye şikayet edersek ne olur? Kimliğimiz vs

Arkadaşlar hasar tespiti icin sikayette bulunsak sikayet edenin kimligi gizli kaliyor mu?

Birde surec nasil isliyor mesela binanin durumunu bina sakinlerine yada sikayetci olan kisiye mi rapor ediyorlar bilgisi olan var mi. En son ibb yi arayacagim sanirim

@house md

Peki bina yönetimi hicbirsey yapmiyorsa ne olacak. Sikayet nasil edilemiyor
  • Slynmaster  (09.03.23 10:10:48)
ibb'nin sitesi var. tapu sahibi olan herhangi bir daire sahibi başvuru yapabilir.
herhangi bir şikayette bulunmaya gerek yok yani.
binatespitiformu.ibb.gov.tr
  • lazpalle  (09.03.23 10:41:53)
artık tapu sahibi olmaya gerek yok. kiracılar da başvuru yapabiliyor.

kimlik bilginiz paylaşılır kesin diye düşünüyorum
  • tchuck  (09.03.23 10:52:17)
@house md
Eger bina hasarli ise yikilmiyor mu 2 ay icinde cikilmasi gerekiyor diye bende farkli izledim

  • Slynmaster  (09.03.23 12:12:47)
muhtemelen kiracısınız, diyelim ki hasarlı çıktı ne yapacaksınız. taşınacaksınız. madem binada şüpheleriniz var şimdi niye taşınmıyorsunuz? silah zoruyla mı oturtuyorlar.

  • astronom bey  (09.03.23 12:47:45)
İbb’ye başvurulduğunda yıkım boşaltma kararı verilemiyor. İbb binaları tespit etmek istiyor durum tespiti için mülk sahibi de bu vesileyle binasını kontrol ettirebiliyor, akıbetinde ne yapacağına kendi karar verebilir. Kiracılar için avantajı şu, bina da sorun çıkmazsa boşuna taşınmamış oluyorsunuz. Ev sahibi için avantajı şu hemen boşaltın yıkım kararı durumu yok.

Bu nedenle ibb başvurusu bana mantıklı görünüyor, herkese bir yol haritası için imkan tanıyor.
  • epitaf  (09.03.23 13:23:49)