Arkeoloji hediye

Arkeoloji ve sanat tarihi çift anadal yapan kuzenimin kızı var. Çocuğum gibidir. Nasıl bir hediye güzel olur? 22 yaşında.

Ben iki eğitimlerine katıldım, çok şey öğrendim ve çok keyif aldım. İlla burdan almanız gerekmiyor, böyle şahane online eğitimler var.

tilkisanat.com

Bir de İstanbul'da mısınız bilmiyorum ama tarihi semtlerde günlük yürüyüş turları oluyor. ben ara ara iş seyahati için istanbul'a geldiğimde katılıyorum. çok keyifli geçiyor.

www.festtravel.com
  • Phoebe  (08.03.23 12:30:54 ~ 12:50:51)
Aktif şekilde kazıya katılıyorsa ve işlevsel bir hediye istiyorsanız giyim, aksesuar anlamında her türlü trekking ütünü uygun. Matarasından tutun güneş koruyucu aparatlara kadar. Hepsi olur. Şu stanley termoslar bu ara çok moda mesela, ancak genelden farklı olarak yeğeninizin gerçekten işine yarar. Bunun dışında arazide giyebileceği özellikle ince keten giysiler alabilirsiniz.

Mezun olduktan sonra bireysel olarak kazılara katılmaya devam ederse mala seti alabilirsiniz, gerçi bu biraz pahalı olabilir, ama çok iyi bir seçim olur. Evet, arkeologlar için çeşitli özelliklerde set şeklinde malalar var, çok hayati. Ama mezun olmadan almayın, ofiste işe yeni başlamış birine müdür kalemi hediye etmek gibi bir şey olur.

Eğitim anlamında temel başvuru kitaplarından alabilirsiniz ancak hangi kitaplar olacağı yeğeninizin hangi arkeoloji alanında okuduğuna göre değişir. Türkiye'de 3 ana arkeoloji dalı da var.

Doğrudan arkeolojiyle ilgili olabilecek bunlar var aklıma gelen.
  • akhenaten  (08.03.23 14:26:20)