Erkan Baş'ı nasıl bilirsiniz?

Bu soruyu sormanın nedeni kendisine oy vermeyi düşündüğümdendir.

Adam düz sosyalist bir falsosu yok, düz sosyalist iyi anlamda

  • freebird5406_2  (07.03.23 21:29:51)
7 göbek CHP'liyim hep CHP'ye oy verdim ama milletvekili seçimlerinde TİP'e oy vermeme neden olacak kadar gönlümü kazandı benim, ne kadar çok milletvekili çıkarırlarsa o kadar iyi.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (07.03.23 21:36:15)
Lüks kıyafetin fiyatı 1500 lira yahu şu an 1500 lira para mı dhdhdh onu da az önce açıkladı hediye geldiğini.

Severim kendisini. Net konuşan birisi ve söyledikleri %90 ihtimalle katıldığım şeyler. Bir oy Kılıçdaroğlu bir oy tip yapabilirim ben de seçim günü bakalım.

edit: ben yazarken kazağa laf edilmişti sonra silinmiş
  • nundu  (07.03.23 21:37:41 ~ 21:50:05)
kendisi ekşi'ye konuk olduğunda seçimi kazandığımızda ilk olarak oturduğun ev senindir diye bir şey söylemişti ismi geçince aklıma direkt bu geliyor ve gülüyorum. ayrıca lacoste ve converse giyen kofti komünistlerden kendisi. giymesinde hiçbir sorun yok fiyatınında bir önemi yok bence ama kendi açısından tutarlı olmuyor çünkü bu markalar kapitalizmin ana sembolleri.

  • ezkaza  (07.03.23 22:04:45 ~ 22:05:37)
YouTube'da birkaç röportajı var; onları izleyip fikir edinebilirsiniz hatta şu anda da tv100'de.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, kendisini komünist değil sosyalist olarak tanımlıyor. Arada fark var.
  • fraise  (07.03.23 22:06:43 ~ 22:16:09)
Bir oy TİP e bir oy dede ye +1

  • lüzumsuz adam  (07.03.23 23:06:06)
Cihangir/Kadıköy tayfasının selodan sonra yeni kahramanı. İçi boş vaatler(oturduğun ev senindir vs) ve terör örgütü sınırını yine istenilen yerde bitmesi (kendisi ve ekibinin hala PKK’ya terör örgütü diyememesi), en çok da Atatürk’e eski derken çağ dışı ideolojiye yaslanması falan bana çekici gelmiyor.

Gerçekten Atatürkçü bir sol partisi göremeden ölecek bu Y kuşağı.
  • Omelas'ı Terk Eden Köylü  (07.03.23 23:29:02)
Milletvekilliği seçimlerinde bulunduğunuz ilin kaç milletvekili çıkardığına ve anketlerde hangi partilerin % kaç oy aldığına bakarak seçilebilecek adaylara oy vermeniz, duygusal davranmamanız akılcı olur.

Örneğin, bulunduğunuz şehir 3 milletvekili çıkarıyorsa, en güçlü 3 parti dışındaki kişilere yönelmeniz, oyunuzun heba olup istediğiniz yere de gitmeyip en güçlü partiye gitmesine neden olur.

Şu adreste 1994 yerel seçimlerinin sonucuna bakarsanız, farklı partilere oy dağılımının en baştaki partiye nasıl yaradığını ve Tayyip Erdoğan'ın %25,1 oyla nasıl Belediye Başkanlığını aldığını görürsünüz.

www.birgun.net

Not:
Altta yazan arkadaşa cevaben. Eğer bulunduğunuz şehir 5 milletvekili çıkarıyorsa ve bulunduğunuz şehirde o adıgeçen ittifak 1/5 ten fazla oy alamaz ise oyunuz bal gibi de boşa gider.

Bulunduğunuz şehrin milletvekili sayısını bilin ve şehrinizin anketlerini iyi takip edin. Ayrıca İstanbul tek şehir olarak ele alınmıyor, bölgelere ayrılıyor. Onu da bilin.
  • Mirket  (08.03.23 00:06:53 ~ 00:36:20)
Tip, emek ve özgürlük ittifakında bulunduğu için meclisteki millet vekili oyunuz boşa gitmez, erdoğan a yarar diye bir durum oluşmaz

  • freebird5406_2  (08.03.23 00:20:03 ~ 00:27:50)
sehla gozlu olup zekali olmayan kimseye denk gelmedim, o yuzden baya parlak biri olduguna eminim. oy verilir kesinlikle..

  • cooperr  (08.03.23 01:27:19)
sol ve chp bence aynı kelime içimde bile ters. babam eski koministlerdendir. şu lafı solcunun demoktratı olmaz solcu solcudur, sosyal demoktratlık sol değildir derdi. tabi ki bu babamın düşüncesi. erkan baş tam bir solcudur. oy atılması gereken biridir.

  • mikahakkinen  (08.03.23 09:43:10)
vatansız solculardan. ne pkk ya bir laf edebilir nede amerika ve batının türkiyeye yaptıklarına.

  • astronom bey  (08.03.23 11:28:12)