şeker hastalığı - hangi bölüm? işlem sırası

2 ay önce saç ekimi sırasında değerleri yüksek buldular ve şekeri kontrol ettirmemi, test yaptırmamı önerdiler.

bunun için hangi bölümden randevu almalıyım?

internette önce iç hastalıkları bakacak ondan sonra endokrinoloji bölümüne yönlendirecek vs diyor.
nasıl bir yol izlemeliyim?

Devlet hastanesine gidecekseniz önce dahiliye bakıyor. Dahiliye sevk ederse endokrin randevusu alabiliyorsunuz. Özele giderseniz direkt endokrinden randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun

  • yazdonumu  (07.03.23 19:07:16)
Endokrin çok ileri boyuttaki durumlarda başvurabileceğiniz bir birim, halihazırda tedavi gören bir şeker hastası olmanız lazım gelir. Sizin teşhisiniz bile henüz koyulmamış anladığım kadarıyla.

En yakın devlet hastanesinden randevu alın dahiliye birimine. Sizden evvela kan ve idrar testi istenecek ve o tahlil sonucunu almanız da birkaç gün sürebilir(en erkeni bir gün).

Daha sonra tekrar bir randevu alıp, değerlerinizle birlikte(zaten sisteme düşüyor, sizin bişi yapmanıza gerek yok) doktorunuza başvuruyorsunuz, bu kadar.

Size muhtemelen oral-antidiyabetik önereceklerdir. Geçmiş olsun.
  • Avoiding The Puddle  (07.03.23 21:36:45)
Dahiliye. Sabah erken randevu alın, özel hastane ise öğlene sonuçları gösterirsiniz.

  • invictae  (09.03.23 21:18:01)