[]

şu sigorta teşviki var mı şu an? (işverenlere soru)

www.iskur.gov.tr:~:text=31.12.2023%20tarihine%20kadar%20işsiz,TL)%20İşsizlik%20Sigortası%20Fonundan%20karşılanmaktadır.

kadın kişisi işe başladı ancak yöneticiler şu kanun çıksın yapalım rahat rahat diyorlar ama hali hazırda var zaten gibi duruyor. aydınlatabilecek var mı?

iş tanımı, bakılan danışan kadar prim esaslı olacak ve yeni mezun, son 1 yıldır hiç çalışmamış kişi için geçerli

 
6111 sayılı kanun teşviki şu anda devam ediyor.

öncelikle bu teşvik, çalışana bir şey kazandırmıyor, kendiniz bir şey beklemeyin. teşvik işveren için. çalışan için değişsen bir şey olmayacak. yani yapılıp yapılmaması çalışan olarak sizi ilgilendiren bir konu değil.

işveren bu teşvikten yararlanabilmesinin şartları var. verdiğiniz link bozuk olsa da orada yazıyor. siz işçi ile alakalı şartları taşıyorsunuz, ama iş verne için de şartları var. mesela borcu olmayacak, teşvikli sigortalıyı son 6 aylık ortalama personel sayısına ek olarak alıyor olacak. örneğin son 6 ayda ortalama personel sayısı (bu sayıyı işveren sistemde görebiliyor), 10 kişi ise, teşvikli kişi işe girdiğinde 11. kişi olarak girecek. birini çıkarayım da onun yerine alayım olmayacak. çalışan sayısı ortalamanın altına düştüğü anda teşvik de düşer. belki işveren teşvikten yararlanma şartlarını karşılamıyordur.
  • kibritsuyu  (05.03.23 21:33:37 ~ 21:35:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.