nuh nebiden kalma gitar iş görür mü?

merhaba,

yarın muhtemelen vazgeçerim ama şimdi aklıma geldi de benim ta yedinci sınıfta aldığım bir gitarım vardı. evde duruyor hala. babam elektro almayı reddedince sanata küsüp kenara atmıştım.

2007 yılı olması lazım, 50 liraya yengemin aldığını hatırlıyorum. o günden beri telleri değişmedi, akordu o dönem gittiğim hocam son derste nasıl yaptıysa öyle kaldı.

ben şimdi kendim gitar çalmaya girişsem bu alet iş görür mü? yani sesi mükemmel vermesi önemli değil açıkçası, hani ders alacak olsam öğretecek kişinin karşısına bu gitarla çıkılır mı? bi kırığı çıkığı yok açıkçası, belki tellerinin değişmesi gerekir ama neticede klasik gitar denen aletin olayı belli, sorun olma gibime geldi.

öte yandan neblim neredeyse 20 yaşına gelmiş gitar da çok temel düzeyde bilgisi olan birinin pek işine yaramazmış gibime geliyor. haksız mıyım? bu düldülün tozunu alsam el mariachi olarak ortamlara dalabilir miyim?

2007'de 50 liraya alacağınız gitar portakal kasasından hallice olacaktır (ilk gitarımı 2001 yılında 50 liraya almıştım portakal kasasından halliceydi) fakat dediğiniz gibi 7. perdeye kadar caz coz yapmadan ses çıkarabiliyorsa bi takım tel takıp aynen devam etmemeniz için bir sebep yok.

  • hedep  (03.03.23 22:47:33)
Dolara vurunca su an 600-700 bandindaki gitarlar ayarında olabilir boyama sap değilse bu zamana kadar ahşap tam kurumuş sesi tam oturmuştur ufak bir bakımla iş görür

  • apocalipy  (04.03.23 01:18:13)