Putin vs. Rte hangisi daha otoriter?

Putin’s Witnesses belgeselini izledim kendine ters yapan dahil muhalefet liderlerini ya zehirliyor ya da öldürtüyor. Rteyle karşılaştırdığımızda Putin daha mı otoriter?

Yani hangisi ülkelerinde daha baskın?

Bence putin. Batidan daha kopuk olmanin verdigi rahatlik onda daha fazla

  • another satisfied lover  (02.03.23 16:58:42)
Abi doğru bi karşılaştırma değil bu, RTE'nin karşısında yine iyi kötü bir muhalefet var halk var vs var. Bi olay olduğunda Twitter'da bile biraz isyan edince adam geri vites yapabiliyor pek çok konuda, Putin allah gibi bir şey Rusya'da köpeksiz köyde değneksiz dolanıyor, Türkiye öyle bir yer değil hala. Bence asıl karşılaştırma Putin mi daha psikopat yoksa Kim Jong-Un mu şeklinde olabilir.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (02.03.23 17:11:35 ~ 17:18:13)
putin. rusya zaten sovyetlerden bu yana otoriter yönetiliyor. halk daha çok sindirilmiş. muhalifleri, gazetecileri öldürüyorlar. bizimki daha o seviyede belli

  • paintov  (02.03.23 23:00:53)
putin, tartışmaya açık bile değil. bizimkisi putincilik oynuyor kendince.

  • mark greg sputnik  (02.03.23 23:17:41)
istanbul'u kaybeden otoriter olmaz,

putin'in moskova'yı kaybettiğini düşünsene.
  • duyurukullanıcısı  (02.03.23 23:18:32)
putin daha otoriter ama niye?
adamın doğal kaynakları, sabit geliri var.
yurtdışından para bulmak için otoriter değilim görüntüsü vermek zorunda değil.

putin muhalefet liderlerini öldürüyormuş, bizim ülkede hapse atıyorlar ya da ülkeden kaçırıyorlar.
ayrıca sinan ateş olayına bakılırsa öldürülüyor da olabilir.
  • vizivozo  (02.03.23 23:25:39 ~ 23:38:19)
Bizimkinden Putin'in kotu bir kopyasi bile olmaz.

Putin eski KGBci, bizimki eski IETTci..pehh
  • cooperr  (02.03.23 23:41:50)
şöyle örnek vereyim rusya'da olsa istanbul seçimlerinde imamoglu iptal edilen ikinci seçimlere giremezdi.

  • bisorumvargaliba  (03.03.23 04:04:10)
cevap verilmis. ben de iki lideri baska bir acidan karsilastirayim.

birisi imam hatip cikisli bir iett memuru.

digeri ise phd sahibi bir kgb ajani.
  • antikadimag  (03.03.23 04:20:06)