Beyni yormayacak dizi onerisi

Son zamanlarda çok fazla odaklanma sorunu yaşıyorum; kitap okumak, güzel bir dizi izlemek mümkün değil benim için. Boş boş tavana bakıp bütün akşamı geçirecek kivama geldim. Sevdiğim sitcom dizileri (modern family, friends, big bang theory vs gibi) bile izleyemiyorum. Ama boş boş oturarak da zaman geçmiyor.

En son geçen hafta sıkıntıdan ve tüm arkadaşlarım izliyor diye uzun yıllar sonra TV'de yayınlanan bir Türk dizisini atlaya atlaya YouTube'den izledim. Tamam IQ seviyem biraz düşmüş olabilir ama en azından zaman geçti.

Bana böyle beynimi yormayacak, gerekirse atlaya atlaya da izleyebileceğim dizi önerileri verebilir misiniz? Mafyali, vurdulu kırdılı şeyler sevmem.

Teşekkür ederim şimdiden herkese.

  • ditu  (28.02.23 21:09:09)
fleabag.

  • rakicandir  (28.02.23 21:13:49)
yabancı sitcom önerecektim ama senin durum daha da vahim. yerli komedilerden devam bence.

  • f02561  (28.02.23 21:28:57)
The it crowd.

  • old possum  (28.02.23 21:50:05)
The it crowd ve fleabag'i daha önce izlemiştim, teşekkür ederim.

  • fraise  (28.02.23 21:55:21)
seinfeld

  • buenosdias  (28.02.23 22:44:38)
Hocam benim IQ akşamları yaklaşık olarak 48 ölçtürdüm geçenlerde.

Extraordinary Attorney Woo

isimli bir kore dizisi buldum, otizmli bir avukatı anlatıyor. Ana karakterin ismini ezberlemesi de kolay. Woo. Kafamı yastığa dayayıp izliyorum akıyor. Öneririm.
  • sarahkerrigan  (28.02.23 23:07:47)
It's always sunny in philadelphia

  • unidentified floating object  (28.02.23 23:25:30)
İzlemekten biktim ve coluk cocuk isi gibi geliyor ama supernatural ya. Asla uzmuyor. Zaten 1500 sezonu falan var iyi gidebilir.
New girl de olabilir cok tatlidir ama bolum sureleri diger onerimin yarisi kadar.

  • anna sun  (01.03.23 01:44:14)
Benzer şekilde eğlencelik olarak papatyam dizisini izliyorum. Bununla IQ seviyem düşüyorsa EQ seviyem de yükselmiştir :)

Birol Güven dizileri Tr sosyolojisi için güzel bence
  • epitaf  (01.03.23 12:52:26)
two and a half men olabilir.

  • jangbogo  (01.03.23 12:55:19)
arkada donsun seklinde jet sosyete izliyorum. z

  • 65 derece  (01.03.23 13:17:34)
Bende de odaklanma problemi var, en son White Lotus izleyebilip memnun kalmistim.

  •   (01.03.23 13:38:37)
community o kadar iyi geliyor ki keyifli, ağır bir konusu yok ama iyi yapılmış, sıcak ve kaliteli bir dizi... insan izlerken sıkılmıyor ama gerilip sinirlenmiyor da :)

  • bitanisanseversin  (17.03.23 17:26:14)
the mandalorian. çok sakin star wars tadında. misyon haline getirdim yaymayı herkese öneriyorum.

edit: white lotus önerilmiş ona da +1
  • curious mind  (17.03.23 18:38:58 ~ 18:39:30)