odemedigim hastane ucreti

oncelikle sunu belirteyim senede 15.000 tl sigortam icin oduyorum. hastaneye gitmeden once hastane ve doktorun sigorta kapsaminda oldugunu ogrendim. zaten sigortam sadece o hastanede geciyor, tamamlayici bir sigorta.

yapmak istedigim islem: kan benini lazer ile aldirma

kimligimi verdim, doktora girdim, doktor bizde bunun cihazi yok,birsey yapamayiz dedi...ben de gelmisken sivilcemi gostereyim dedim ciktim doktordan....
sonrasinda sigortamin kan beni tedavisi icin gecerli olmadigini soylediler. ancak ben kan beni icin gitmis olsam da ne yorum olarak ne tedavi olarak bir sey gormedim. kan beni oldugunu bile ben doktora soyledim. tartismalar sonrasinda parasini odemedim hastaneden ciktim.

1. parasini odemedigim icin hastane beni muayene ucreti icin dava eder mi?
2. ben hastaneyi bana istisna durumu soylemedikleri icin dava edebilir miyim?
3. istisna durumu yaratan sey doktorun hastalik tanimina kan beni yazmasi ancak bu tedaviyi de gormedim. bu konuda ne yapabilirim.

sigortacinizi arayin ve sureci ogrenin

  • 65 derece  (28.02.23 17:13:42)
burada sigorta senin muayene ücretini ödemeyi reddetmiş
doktor'un tanıyı düzeltmesi lazım
bunun için de sen uğraşıyorsun genelde

telefonda bilgi verne kişi bilmedne cevap vermiştir
  • bir soru sorcam  (28.02.23 18:15:02)
Hastene ve doktorün sigorta kapmasımda olması ayrı, ne için muayene olduğunuz ayrı aslında üstad.

Telefondaki kişi buna istinaden genel bi bilgi vermiştir diye tahminediyorum.

Muayene eden dokntor sisteme ne girdiyse ona göre kapsayıp kapsamadığına bakılır. Girilen şeyin kaosamadıpı sonucunu çıkarıyorum. E doktorda dur şuna şunu gireyim de sigortası ödemesin dememiştir herhalde.

Hastane haklı çıkar gibi, mevzu uzarsa.
  • mahone  (28.02.23 19:54:17)
konudan biraz bağımsız, benleri lazer değil de dondurmak daha iyi oluyor. ne leke kalıyor ne bir şey yapılması da çok basit.

  • ravenudon  (01.03.23 09:26:40)