Apple watch’u nasıl kullanıyorsunuz ?

Ben bu mereti 5-6 aydır kullanıyorum, spor yapmama rağmen sporda kullanmıyorum çünkü kayışı değiştirmeye baya üşeniyorum. Günlük hayat için yaptığım tek şey saate bakıp, telefon uzaktaysa arada bildirimlere bakmak, ve borsa takibi bir uygulama üzerinden. Kelimenin tam anlamıyla başka hiçbir şey için kullanmıyorum, sizin kullanım nasıl ? Mesela rutininizde olan bir şey, günlük kullanımda sürekli yaptığınız bir şey var mı ?

Alet series 7.

spor ve hareket takibi dışında çok bir işe yaramıyor zaten. burada yazmıştım zamanında (bkz: apple watch/@roket adam)
telefonla konuşma mesaj yazma falan 1-2 deneyip bırakılacak şeyler

  • roket adam  (27.02.23 14:22:24)
Bol miktarda sporda
Telefona uzaksam telefona cevap verme
Nabız kontrolü
Düşme alarmı
Bilimum saat alarmları
uyku takibi
Covid olduğumda kandaki oksijen ölçümü
Bu liste uzar gider.
Mesela birazdan bir işim var. Saatini kaçırmayayım diye Siri'ye söyledim, haber verecek.

Bir çırpıda aklıma gelenler.
Kullandığım bir ilacın farketmediğim olumsuz etkisiyle ilgili bir alarm verdi. O gün bugündür vazgeçilmezim durumunda

Whatsapp ve mesaj konusunda, okuma da cevaplama da. Etkin şekilde kullanıyorum mesela.
  • Mirket  (27.02.23 14:27:44 ~ 14:29:16)
Düşme alarmı ve ilacın olumsuz etkisini nasıl söyledi ? Onu anlayamadım valla iyiymiş baya..

uyku takibi ek olarak ne kadar verimli ? Mesela verileri öğrenip ne yapıyorsunuz, bunu geliştirmeye mi çalışıyorsunuz ? Ciddi soruyorum bilmediğim için, nasıl veriler veriyor ?
  • hayati cozemeyen adam  (27.02.23 14:35:37)
spor ve bildirim takibi.

  • kondansator  (27.02.23 14:37:52)
Günlük kullanımda sürekli yaptıklarım

- rahatsız eden alarm sesi yerine sabahları titreşimle uyanmayı tercih ediyorum.
- telefon cepte ya da uzaktaysa en çok - whatsapp ve arama bildirimlerine bakıyorum, diğer tüm bildirimler kapalı.
- aktiviteye bakıyorum
- evden çıkarken hava kaç derece diye bakıyorum
- timer işlevini çok kullanıyorum, yemek yaparken ya da x dk sonra bir şey hatırlamak vb.
- spor yaparken kalori takibi için, yüzerken de hangi stillerde yüzdüğünü ayrı ayrı track ediyor, bu hoşuma gidiyor.
- derin uyudum mu uyumadım mı ona da bakıyorum.

bunların dışındaki app'leri kullanmıyorum. ekran bakınca açık, yoksa normalde kapalı duruyor.

yani sürekli mıncıklanan telefondaki işleri komple buraya taşıyan bir alet olarak görmüyorum, ama hiç yormadan saate bakarak yukarıdaki fonksiyonları çözdüğü için benim işime yarıyor.

edit: uyku takibinde derin uyku, rem, uyanık zaman vs. ayrı ayrı gösteren kısmı geliştirmek için kullanıyorum şahsen. duş alıp yatmak, meditasyon, çay, spordan sonra, erken yatınca, kahve içince vs uyku nasıl etkileniyor bakıyorum. sabahları çok zor uyanan biriyim çünkü. onu optimize etme çabam var.
  • wct3 org  (27.02.23 16:32:00 ~ 16:33:30)
www.google.com

4:24 den itibaren Düşme algılama

Diğer sorun için de kardiyo fitness düzeyi konusunu araştır.
  • Mirket  (27.02.23 18:00:42 ~ 18:02:40)