Laptopumun sabit pilini çıkarsam ne olur?

Daima güç kaynağına bağlı kullanıyorum.
Pilini çıkarıp satayım diyorum.
Hem hafiflemiş de olur.
Pil zaten birkaç sene içinde ölecek.
Mantıksız mı?

6 aylık lenovo yoga slim 7 pro

Benim gaming ultrabook un pili öldü ben de çıkardım hem biraz hafifledi.

Sadece prizde kullanabiliyorum.

Ama bitmemiş olsaydı çıkarıp satmazdım. Çünkü elektrik kesintisinde, kaza ile kablo çıkmasında falan batarya olunca kapanmasını önlüyor.

Bir de batarya biraz idare ediyorsa her yere adaptör götürmek derdinden de kurtarıyor.

O yüzden pek mantıklı değil satmak ama iyi para ediyorsa, ben sürekli kabloyla kullanırım, elektrik gitse de sorun olmaz derseniz olabilir.
  • ananiyimioguz  (27.02.23 12:36:50 ~ 12:37:12)
Benimde bataryası ölü bir laptopum var. Sürekli prizde takılı.

Anlık elektrik gidişleri saç baş yoldurucu olabiliyor.

Tavsiye etmem.
  • Mirket  (27.02.23 13:02:44)
aşırı mantıksız. 6 aylık laptopun pili satılır mı dursun.

  • jelly bear  (27.02.23 13:42:20)
makina içinde dahili cmos bataryası yoksa her seferinde saat tarih ayarınız sıfırlanır.

  • vincenzo  (27.02.23 19:12:58)
gercekten cok mantiksiz. bobregi satmak gibi bir sey.
masadan koltuga geceyim deseniz gecemeyeceksiniz pili sattiginiz icin.

  • supergirl  (27.02.23 23:58:10)