Kulağa garip gelen cümleyi düzeltmek için yardım ricası

"Bu yıkıcı depremler her ne kadar şok etkisi yaratsa da, bölgede gerçekleşen ilk depremler değil ve son da olmayacaklar."

Bu cümlede bir sakatlık, düşüklük var. Anlamını koruyarak nasıl düzeltebileceğim hakkında yardımcı olabilecek kimse var mı?

Teşekkürler.

… Olmayacaklardır

  • Yavuşuhlu  (23.02.23 00:41:59)
... değildirler .... olmayacaklardır.

  • old possum  (23.02.23 00:47:36)
Her ne kadar şok etkisi yaratmış olsalar da, bu yıkıcı depremler bölgedeki ne ilk deprem(ler)dir ne de son olacaklardır.

  • latchet  (23.02.23 01:18:46)
"Bu yıkıcı depremler her ne kadar şok etkisi yaratsalar da, bölgede gerçekleşen ilk depremler değillerdir ve son depremler de olmayacaklardır."

  • yazdonumu  (23.02.23 02:41:38)
"Bu yıkıcı depremler her ne kadar şok etkisi yaratsalar da, bunlar bölgede gerçekleşen ilk depremler değiller ve son da olmayacaklar.

  • sirkelimon  (23.02.23 09:20:18)
bu yikici depremler her ne jadar sok etkisi yaratsalar da bunlar bolgede bir ilk olmadigi gibi son da olmayacaktir.

bir de herkes ayni seyi yapmis ama -da ekinden sonra virgul konmaz
  • Kittie  (23.02.23 09:25:57)
özne insan değilse ve çoğulsa, yüklem öznenin çoğul olmasına bakılmaksızın tekil olmalı.

  • m e b  (23.02.23 09:31:32)
Her ne kadar şok etkisi yaratsa da, bunlar bölgede gerçekleşen ne ilk ne de son yıkıcı depremler.

  • iustitia omnibus  (23.02.23 11:45:39)