esp 01 wifi module ile bunu nasıl yaparım?

Merhaba, elimde bir adet esp 01 wifi röle modülü var. Bilindiği gibi gerekli kodu yükleyip adres satırından ilgili ip ve portu girince butonun birine basıp röleyi tetikliyoruz diğerine basarak bırakıyoruz.

Benim istediğim aksiyon ise röleyi tarayıcıdan kontak yapmak yerine, kapı kapandığı an rölenin kontaklanmasını istiyorum. Yani fiziksel olarak röleyi tetiklemek ve tarayıcıdan da bırakmak istiyorum ve bunları tek esp 01 üzerinden kablosuz olarak yapmam mümkün mü? Tek bir modül ile mümkün olmasa bile en azından kablosuz olmasını istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

ESP01'le çalışmadım, ESP12 içeren bir röle modülü kulanırsan direkt olarak arduino ile programlayabilirsin. İster web server kullan, ister harici bir switch'i gpio'lara bağla.

  • kimlanbu  (22.02.23 15:36:17)
@kimlanbu şu an elimde ESP12 bulunmuyor. elimde bulunan modüle bir arduino bağlasam kod kısmında anahtar yardımıyla tetiklesem nasıl bir yol izlerim acaba. Bunu araştırabileceğim bir ismi var mı? illaki hazır yapılmış bir devresi vardır.

  • TATLIEKŞİ  (22.02.23 16:17:52)