bir şeyler değişmeye başladı mı? [korku bariyeri, akp]

özellikle depremden sonra insanlar siyasilere karşı daha sert ve netler. sanırım yüksek sesle dile getirmekten de çekinmiyorlar.

mesela dün bir avukat, rte dahil bir çok devlet görevlisini dava etmiş. ardından aynı şekilde onlarca avukat ve vatandaş da aynı şeyi tekrarlamış. başka bir olayda, akp'li vekil, çocuk tacizcisi biri için "müslüman adamdır, örnek biridir" diyerek mahkemeye görüş bildirmiş. mahkeme de vekil hakkında suç duyurusunda bulunmuş. bunlar iki örnek, bir süredir ama özellikle iki haftadır böyle çok olay duyar oldum.

böyle olaylar zaten oluyordu belki de, ama haberimiz olmuyordu. şimdi haber de yapılıyor ya da daha büyük kitlelerin haberi oluyor.

korku bariyeri yıkıldı ve bir şeyler oluyor mu? ya da akp'nin gidici olduğu anlaşıldı ve bu haberleri o yüzden mi duyuyoruz. yoksa hiç biri değil ve tamamen kişisel bir algıda seçicilik mi bendeki.

eytde olduğu gibi mamaları verdikten sonra bu karanlık havayı dağıtırlar. musluk adamların elinde olduğu sürece fazla ümitlenmiyorum. deprem mevzusu bile "herkese tokide birer daire" ile çözülür millet deprem olduğuna sevinir hale gelir. burası türkiye.

  • roket adam  (21.02.23 18:54:40)
evet algida secicilik.

  • Kittie  (21.02.23 18:59:36)
hkp, çhd, sarı olmayan numunelik sendikalar falan her hafta suç duyurusunda bulunuyor zaten suç duyurusunda bulunmanın bir olayı. işte yarım akıllı bir twitter hesabı birileri için rutin olan şeyi gündeme getirince böyle bir algı oluyor.

  • wop  (01.03.23 02:59:38)