[]

uyku problemleri için hangi doktora gidilir?

selamlar.

tuhaf bir uyku sorunum var. sabah 10 öncesi uyanmakta kaç saat uyursam uyuyayım ciddi zorluk çekiyorum ve inanılmaz bir baş "acıması" ile uyanıyorum. oysa 10 ve sonrasında da ne kadar az uyumuş olursam uyuyayım çok dinç bir şekilde uyanıyorum. bu da haliyle işe sabahın bir köründe başlanılan dünyada ciddi bir sorun oluşturuyor bana.

bunun için bir doktora gitmek istiyorum. benzer bir şey yaşayan olduysa hangi doktora gidilir, ne yapılır?

teşekkürler.

 
doktordan önce:

günde en az 2-3 litre su içiyor musun?
yeterince tuz alıyor musun? günde on gram tuz yemen lazım.
magnezyum alıyor musun? özellikle bisglisinat uykuyu çok etkiler.
gün içinde yeterince güneş görüyor musun? cam arkasından değil çıplak gözle...

diyetin nasıl?
  • alperz  (21.02.23 10:58:42) 
alakalı bir podcast izledim geçenlerde mutlaka izleyin derim: www.youtube.com

gün içinde değil de güneş doğuşunda ve batışında güneşe bakmak - yani çıplak gözle ve dışarı çıkıp, en azından cam arkasından değil- biyolojik saatin ayarlanması için çok faydalı ve gerekli diyor burda.
  • pide  (21.02.23 11:18:15) 
Ben de doğrudan su içip içmediğini sormak için gelmiştim. Benden önce sorulmuş.


  • faredenkorkankedi  (21.02.23 11:49:20) 
cevaplar için çok teşekkürler.

günde 3 litreye yakın su içiyorum.

güneşe çok maruz kalmıyorum sanırım çünkü dışarıda çok vakit geçiremiyorum gün içinde. bunu bi deneyeceğim.
  • bir kum tanesindeki atom alti parcacik  (21.02.23 14:01:34) 
yeterince derken bulutsuz havalarda 15 dakika, bulutluysa 1 saat gokyuzune bakmak yeterli mesela.


  • alperz  (21.02.23 14:21:44) 
detaylı bir kan testi, dahiliye muaynesine ihtiyacın var ardından uyku döngünü zorlayarak gece 11- sabah 7 gibi saatlere kolaylıkla çekebilirsin. hatta 10-11de uykuya başlamış olman çok daha verimlidir. uzun süre uyuduğun halde yorgun uyanıyorsan ya bir eksikliin var ya da beyin güneş ışığını yeterince almadığı için seni uyandırmıyor.

detaylı araştırma istersen devlet ve özel hastanelerin uyku klinikleri var.
  • orpheus  (21.02.23 19:13:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.