hangi otomobil?

volkswagen golf 2018= 800bin
opel crossland 2022= 770bin
hyundai bayon 2022= 725bin

bayon almak daha mantıklı değil mi bu durumda? golf bu kadar pahalı olmayı hak ediyor mu?

crossland.

  • since1907  (20.02.23 19:59:09)
Golf bu ülkede çeyrek altın derler. Anlamlı mı değil tabii ama öyle.

Crossland'e ciddi bakmıştım birkaç yıl önce ama tasarımı çok tıfıl geldi, içine binince soğudum özellikle. Opel PSA'dan sonra eski tadı vermiyor bana.

Yıl/fiyat avantajıyla ben de Bayon alırdım sanırım.
  • msb  (20.02.23 20:11:44)
2018 golf dediğin şu an 5 yaşında. arıza çıkarma noktasına yaklaşmış diyebiliriz. 2022 model herhangi bir araba 2018 golften daha iyidir parasal açıdan.
bayon'da sanırım atmosferik motor olduğu için eleştiriliyordu ama son durumunu bilmiyorum. crossland'i bilemedim.

  • roket adam  (20.02.23 20:25:41)
Bayon sinif olarak düşük araba, ayni kulvarda değil.

Ama 2022 model Hyundai, 2018 vw'den cok daha riskiz bir yatırım olur. Golf bir de dsg ise ben girmezdim.
  • stavro  (20.02.23 21:53:04)
4 ay önce sıfır bayon aldim, sakin o fiyatları vermeyin. dandikliginden değil ama crossland daha iyi. Sınıfı da daha üst.

Edit: bayon elite paket ise ben 'olur' derim.
  • duster  (20.02.23 21:58:19 ~ 22:00:18)
golf. istanbul-sivas-istanbul 2k km yaptık 1 ay olmadı. kalite ucuza alınmıyor.

ayrıca PSA grubunu gördüğüm yerde kaçarım, net.
  • baldan kaymak  (20.02.23 22:28:42)
golf devam

  • ayin yazari  (21.02.23 00:20:21)
geçen hafta dsg şanzımanlı skoda sattım burnumdan geldi. bir daha kapıma da sokmam ben crossland diyorum

  • delidir yakalayin  (21.02.23 01:59:06)
volkswagen golf al bas geç.

crossland bir opel değildir aslında. c3 aircross ile platform kardeşidir ve taaaa peugeot 207 ile aynı alt yapıyı kullanır. sadece motor ve şanzımanı biraz günceldir o kadar. b sınıfı kıytırık hb'lerin yüksek görünen versiyonudur. kesinlikle opel'in de tarihindeki en kötü araba olduğuna bahse varım.

ha rakiplerine göre ucuz olduğu için türkiye'de çok satar. mesela alman 2. el arabalarına ulaşımın kolay olduğu romanya'da kimse gidip de crossland almaz. son 3 senede romanya'nın en kalabalık 2. şehrinde bir tane crossland görmedim amk.
  • rain when i die  (21.02.23 03:58:32)