Oled Tv Kullananlar

Nasılsınız memnun musunuz? Ben uzun zamandır tv'den uzaklaştım.En son Full Hd'de kaldım öyle söyleyeyim. Kullanım amacım konsol oyunlar akşamdan akşama, birde film vs. Tv izlemiyorum zaten. Bu fiyatlar dahada artacak farkındayım. Muhtemelen tek atış hakkım var. Odaya fazla güneş girmiyor zaten.

Özetle: Herkes efsane görüntü ama yanar şöyle böyle diye diye bende korktum açıkcası. Ama teknoloji şans işi ve şanssızlık beni zaten her türlü buluyor. Bişey çıksa üzülmüyüm tabiki....

Ama alacakken de pc'me yakın tutacağımdan 4k görüntülerle bol bol besleyeceğim.. ne önerirsiniz....

Biz aldık, karanlıkta film izlemeyi seviyoruz o yüzden siyah kalitesi bizim için önemliydi, çok da memnunuz. Oyun da cabası oldu açıkcası bu kadar farkedeceğini bilmiyordum çünkü.

  • giovanne  (20.02.23 15:23:41)
bütçe ne bilmiyorum ama başlangıç-orta-ileri seviye önerilerimi yapayım. ben de bunlardan birini kullanıyorum mağazada deneyerek almıştım. oyunda ve karanlık ortam da şahane bir icat.

başlangıç lg c2
orta lg g2
ileri sony a95k

lg'nin serileri mart ayında yenilenecek beklerim dersen c3,g3 nisan gibi türkiye'de olur herhalde.
  • a darkness coming  (20.02.23 15:25:55 ~ 15:27:30)
değerli bilgileriniz için teşekkür ediyorum açıkcası kafamdan bir bütçe koymadım. @darkness hocam, samsung konusunda ne düşünüyorsunuz. Şimdi bende philips hue serisi var. Samsung da kendi işletim sisteminde onun için uygulamasıda var ışık kontrolü ambiyans vs. ayrıca telefonumdan dex özelliğide olunca, Sony içinde şu türkiyeden çekilme muhabbeti beni korkuttu.

  • sakince  (20.02.23 15:39:42)
bu işi yıllardır yapan, en iyisi LG olarak bilinir. Fakat Samsung da yavaş yavaş oled tv çıkarmaya başlamış, bir tanıdığım aldı panel gayet kaliteli duruyordu.

www.samsung.com
aha şu. Fiyat olarak eşitse LG mi Samsung mu daha mantıklı emin değilim. Ben geçmişte hep LG monitörler kullandığım için biraz sempatim var ama servis durumlarını bilemiyorum.
  • nhk ni youkosu  (20.02.23 15:48:45)
Samsung iyi marka ama bu alanda yeni. LG'nin en eski serilerinde burnout problemi vardı ama adamlar yıllardır bunu geliştirerek çok azalttılar (tamamen yok ettiler mi bilemiyorum, ben de 1.5 yıldır GX kullanıyorum). Demem o ki, en tecrübelisi LG iken başka marka almak riskli olur.

  • 507  (20.02.23 15:57:25)
s95b de alınır. c2 alternatifi o da küçük nüans farkları var listeden baktım lg 55 inch için 28.000'den samsung 30.600'den listelenmiş. ikisi de 2022 ilk çeyrek civarı çıkan cihazlar.

bu arada sony'nin türkiye'den çıkması falan önemli değil, ithalatçı olacak servisler vs. çalışmaya devam edecek. bütçe varsa kesinlikle ve kesinlikle sony ama fiyat aşırı yükseliyor.
  • a darkness coming  (20.02.23 15:58:57 ~ 16:01:39)
samsung s95b
samsung qn95b
samsung qn90b
ben de yakın zamanda alacağım. yukarıda yazdığım 3 model arasında kaldım. genel olarak ps5 oynamak, haftada 1-2 maç ve film izlemek için kullanacağım. ps5'i sık kullanacak olmam nedeniyle hdmi 2.1 120 hz'e kadar destekleyen bir tv bakıyorum. size de bunları öneririm. şu siteden de kıyaslama yapabilirsiniz:
www.rtings.com
  • golgi aygıtı  (20.02.23 16:08:08)
@golgi aygıtı, qled olanlar (qn) oled değil. O samsung'un zamanında çıkardığı led'in daha iyisi gibi bir şey. (parçalı aydınlatma falandı sanırım)

  • nhk ni youkosu  (20.02.23 16:19:51)
Konu samsung qled’e geldiği için söylüyorum, fiyat/performans olarak bence qled almak daha mantıklı gayet yeterli bir görüntü kalitesi var bence oled farkına değmez ama tabii tamamen zevkler/renkler. İzlediğimiz iki dizi, biraz youtube, oled’e o kadar vermem. Tabii ki oled kalitesi hojdur.

  • awlmi  (20.02.23 16:38:06)
bende eski seri bir lg var görüntü çok güzel ama sağ üstte sik gibi atv ve showtv logosu var :) kalmış orda

  • vincenzo  (20.02.23 17:21:15)
bu kadar cevap herkesin bu süreçten geçtiğini gösteriyor. Karar vermek gerçekten zormuş. Bu zamana kadar projeksiyon düşündüm lazerli olanları düşündüm... en son kendime bi iyilik yapacağım ama du bakalım..

  • sakince  (20.02.23 17:54:33)
LG oled TV'me geforce now desteği de geldi, şimdilik 1080p ama güzel bu teknolojiye sahip olmak sadece TV ile. 120fps desteklemesi de cabası oyun severler için.

  • hasmetizm 2046  (21.02.23 10:48:34)
lg oled cs, c2 ve g2'yi kıyaslarsak cs ve c2 arasında fiyat farkı 2k civarı. aralarındaki tasarımsal farkları geçersek tek fark c2'de %20 brightness booster olması. ancak youtubeda yan yana izlediğinizde normal bir gözün net şekilde göreceği bir fark yok www.youtube.com bir de g2 var onun fiyatı da cs'den 8k pahalı onda da %30 brightness booster var bir de ses diğerlerinde 40w hoparlör sistemi 2.2 iken onda 60w ve 4.2. yan yana c2 ve g2'ye bakınca görüntü açısından burada da çok bariz bir kalite farkı göremedim www.youtube.com ama önemli kısım 5 yıl panel garantisi veriliyor g2'de. f/p ürünü aranıyorsa cs, performans aranıyorsa g2 mantıklı bence o yüzden.

  • semaforo de medianoche  (21.02.23 12:38:11)
peki lg oled tv kullanan arkadaşlar, webos'da philips hue uygulaması var mı?

  • sakince  (21.02.23 13:35:36)