Photoshop mockup sorunu

Merhaba,

Photoshopta hazır mockup kullanmaya çalışıyorum ama iki tanesinde denk geldiğim bir sorun var, ben resmi koyduktan sonra üstünde muhtemelen beyaz bir katman oluyor. O katman nereden geliyor çözemedim, ya da transparanlık var. Photoshop bilgim aşırı iyi değil.

Birisi aptala anlatır gibi adım adım anlatabilir mi o beyazlıktan nasıl kurtulabilirim?

Örnek psd şurada (link silindi, yanlış link olmuş)
Yeni link: www.freepik.com

teşekkürler

öncelikle doğru yerden mi ekliyorsunuz görseli ona bakalım

1- soz.lk burada kırmızıyla işaretlediğim ikona çift tıklayacaksınız. (sağdaki maskeye değil, tam olarak kırmızıyla işaretli yere). (yeni bir görsel olarak açılacak)
2- tıklayınca placeholder klasörü gelecek. soz.lk bu klasörü genişletince içerisinde 'graphic elements' görselinin solundaki gözden bu görseli kapatıp, onun olduğu yere kendi görselinizi sürükleyip bırakacaksınız.
3- ctrl s ya da command s yapıp bu pencereyi kaydedeceksiniz. sonra kapatınca ana görselinize dönmüş olacaksınız.
  • brkylmz  (19.02.23 21:47:57)
hocam açıklamalar için çok teşekkür ederim ancak şimdi fark ettim ki ben çalışmayanı değil çalışan örneğin linkini koymuşum :(

www.freepik.com&position=13&from_view=search&track=ais

mesela şunda oluyor benim bahsettiğim problem. Aynı sizin dediğiniz gibi .psbdeki görseli değiştiriyorum.

hatta işin ilginci, çoklu bir tane mockup var, linki şu www.freepik.com&position=0&from_view=search&track=ais

bunda da garip bir şekilde graphic9 ve graphic 8de sorun yaşıyorum. Diğerleri normal oluyor, sorun yok. Rica etsem bir de şunlara bakabilir misin?
  • senolll  (19.02.23 22:11:19)
ilk linktekinde,
kendi fotonu koyduğun layer'ın 'opacity'si yüzde 60'a ayarlı. onu mu kastediyorsun acaba beyazlık diye?

  • brkylmz  (19.02.23 22:27:23)
ya sorunu ben de hep başka yerlerde aradım :D o öbür açılan dosyaya falan baktım, meğer ilk akla gelmesi gereken yerdeymiş haha. teşekkür ederim hocam

  • senolll  (19.02.23 22:29:18)
görsele realistik hava katmak için kısmış sanırım opacity'i. akla gelmemesi normal :)

kolay gelsin.
  • brkylmz  (19.02.23 22:33:35)