her gün (en azından 3-4 hafta boyunca) istisnasız yaptığınız neler var?

çok çok temel şeyleri saymıyorum. yataktan kalkmak, el-yüz yıkamak, tuvalete gitmek, yemek yemek filan gibi ama mesela diş fırçalamak olabilir çünkü toplumun büyük bölümünün herkesin günde iki kez diş fırçaladığını hiç sanmıyorum. böyle hiç aralıksız, her allahın günü yaptığınız bir şey var mı? mecburi olur, rutin olur, bağımlılık olur. böyle deyince aklıma geldi sigarayı da saymayalım hehe sigara içen adam her gün içiyordur zaten.

ben düşününce aklıma haberlere bakmak dışında hiçbir şey gelmedi mesela. iki elim kanda da olsa telegram'ı açıp bi şeylere bakarım. onun haricinde yok. sizde neler var?

tartılmak. her gün aynı saatte aynı giysiyle tartılırım.

  • roket adam  (19.02.23 20:52:43)
Sabah uyanır uyanmaz kahve-sigara.
En az 15 yıldır.

  • etna  (19.02.23 20:56:39)
Sabah kahve, akşam alkol.

  • msb  (19.02.23 21:01:53)
yatmadan önce telefona bakmak...
dedem ve ninem için versiyonu: yatmadan önce televizyona bakmak.

  • senolll  (19.02.23 21:10:53 ~ 21:11:08)
Son 15 senede falan iki gün üst üste antrenman yapmadığım bir dönem olmamıştır muhtemelen.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (19.02.23 21:29:45)
Seks; piyano çalmak ; parkta yürüyüş ; hergğn sosyal medya ve ekşi başlık taraması ; kuaför ; aile whatsapp yazışmarı; dostlarla düzenli görğntğlü görüşme

  • gadlemler  (19.02.23 21:36:57)
Düzenli yaptığım tek şey spor. Bir de yakın çevremden sır gibi sakladığım bir alışkanlığım da yemek hazırlarken, çay içerken falan gizli gizli türkü dinleyip eşlik etmek :( en köylü özelliğim :(

  • ruhen hastayim ben  (19.02.23 21:47:22 ~ 21:47:54)
zipor. sabahlari limonlu tuzlu su ustune kahve. ustune de 2 litre su.

  • alperz  (19.02.23 22:22:52)
Spor yapıyorum.

Bi de şöyle bi alışkanlığım var, daha derinden tanımak istediğim bi müzik türü olursa, bi playlist yapıp 2-3 ay aralıksız (iş yaparken vs) her gün dinlerim. Bunu yaptıktan sonra o türün öncüleri, temelleri, deneysel çalışmalar vs. hakkında kafamda bi şablon oluşmuş olur, daha sonra o türde bir müzik dinlersem daha çok keyif alırım.
  • plutongezegendegilmi  (19.02.23 22:24:28)
Her gun film izlerdim. 6 subat'tan beri izlemiyorum. Biraz normallesince en hizli donecegim rutin bu. Haftalik ortalamam 10'du.

  • unidentified floating object  (19.02.23 23:23:45)
Sahilde yürüyüş.

  • ms brownstone  (19.02.23 23:52:30)
Biraz düşündüm de benim için kitap okumak sanırım. Çok yorgun da olsam, üzgün de olsam, kızgın da olsam gün içinde illa ki 4-5 sayfa da olsa bir şey okurum ki normal zamanda en az yarım saat, kırk beş dakikami ayırıyorum. Zihnimi dinlendiriyor.

Hasta olduğum zamanlar dışında içinde kahve icmedigim gün sayısı da bir elin parmaklarını geçmez.

Kedimin tuvaletini temizlemek. Yorgun olup yarın temizlerim dedigim günlerde de kendisi buna pek müsade etmiyor.

Gündeme kısaca göz atmak. 'aa bu ara gündemden uzak kaldim' insanı hiç olamadım maalesef. Tatilde bile illa ki bakarım haberlere.

Son 3-4 yıldır da yemek yaparken ya da ütü yaparken podcast dinlemek eklendi rutinime. Özellikle ütuden ölümüne nefret edip zaman kaybı olarak gördüğüm için en azından böyle değerlendireyim diyorum.
  • fraise  (20.02.23 00:43:15)
her sabah mutlaka du$.
her aksam yatmadan dis fircalamak, yoksa uyuyamiyorum

  • cooperr  (20.02.23 00:54:06)
Serbest çalışan bir konferans çevirmeni olduğum ve deprem dönemi tüm işler iptal olduğu için (eşim de afet bölgesine gönüllü gittiği için-onu niye belirttim derseniz, o gitmese idi ben giderdim kesin, ama ikimizin de yaşlı ve hasta annelerinin sorumluluğu birimizde kalmalı hep), gündelik işler ve gündem takibi haricinde, evde dağınıklığı yok etmeye karar verdim, her gün bir dolap, çekmece, kitaplık rafı vs gibi şeyleri komple boşaltıp, sıfırdan derli toplu yerleştiriyorum.

  • cedilla  (20.02.23 02:48:07 ~ 02:50:12)
kahve-dus-köpek gezdirme-kosu

  • abi bi dizi buldum on numara  (20.02.23 10:20:59)
kitap, kahve, gece yatmadan duş (iki güne bir saç yıkamak), araba kullanırken podcast dinlemek, cildimi temizlemek / nemlendirmek, annem ve sevdiceğimle görüşemediğim günler telefonla konuşmak

  • lapetite  (20.02.23 14:42:36)