İstanbuldaki riskli okullara ne ara bakıldı

93 tanesi riskli diye yıkılacakmış ne ara tarama yaptılar bu zamana kadar biye yapmadılar vs?

doğa kolejine ait olanların riskli raporu 2021 ağustos ve eylül aylarında verilmiş itü inşaat fak. tarafından

bu halde eğitime nasıl izin verildi, belediyenin milli eğitimin yetkisi yok mu bilmiyorum
  • freebird5406_2  (19.02.23 18:50:41)
net bir bilgi olmamakla beraber gözlem olarak söylüyorum. Meb binalarında son 3 4 yıldır bir yıkım-onarım durumu var. Tekirdağ'ın küçük bir ilçesinde bu süreçte bildiğim 3 4 okul yıkıldı bir o kadarı güçlendirildi, bunlar benim gördüğüm muhtemelen daha fazladır.

  • biravekahve  (19.02.23 19:23:27 ~ 19:23:42)
Zaten bilinen, ama yıkımı ertelenen binalardır. Bu depremle birlikte acil karar alınmıştır.

Son 20 yıl içinde, bizzat önünden geçtiğim 5-6 tane okul binasının yenilendiğini görmüşlüğüm var, ama bu dediklerim 5 yıldan öncedir sanırım.

Bu bahsedilen 93 bina da zaten biliniyordur yıllardır, sırası gelmemiştir. Şimdi öne alınacaktır.
  • John Bloor  (20.02.23 10:55:54)